Wlasnie.Dzisiaj Wlasnie.Dzisiaj
37
BLOG

03.05.2024, Piątek

Wlasnie.Dzisiaj Wlasnie.Dzisiaj Rozmaitości Obserwuj notkę 1
Kontrola: Zawsze starasz się kontrolować innych, gdy nie masz pełnej kontroli nad sobą. Cicely Tyson

imageBardzo lubiłem kontrolować. Swoje emocje, uczucia, zachowania. Oczywiście, próbowałem też kontrolować innych, wymuszając na nich jakieś zachowania, manipulując nimi, nakłaniając lub wręcz zmuszając. 

Na przykład narzekałem na oceny jednego czy drugiego Synka, bo za niskie, bo przydadzą się im w życiu. Zrozumiałem, że to są ich oceny, tym niemniej, do dziś (czasem) mam żal do rodziców, że mnie bardziej nie przypilnowali, gdy byłem w wieku moich Synków. 

Jestem inteligentnym facetem, zarówno z przedmiotów ścisłych (chyba nawet bardziej), jak humanistycznych. Mam też wrodzone „czucie języka”: gdy kolegom i koleżankom w szkole z wielkim trudem przychodziła gramatyka - ja po prostu wiedziałem. Gdy połączyłem te dwa fakty, poszedłem po najmniejszej linii oporu i zostałem filologiem. W zawodzie przepracowałem praktyki. 

Mimo wewnętrznego oporu (chciałbym służyć swoim doświadczeniem i irytuje mnie, gdy Synkowie lub Żona popełniają błędy, które widzę), zamykam usta swojemu ego. Mają prawo popełniać swoje błędy, to na nich się uczymy. Nauczyłem się opowiadać swoje doświadczenie, bez oceniania innych. 

— Gdybym 30 lat temu miał dzisiejsze doświadczenie, nie popełniłbym tylu błędów - mówi jeden z przyjaciół. 

Gdybyś nie popełnił tylu błędów, nie miałbyś tego doświadczenia - odpowiada drugi.  


Notkę można obejrzeć również w serwisie YouTube. 

Codziennie napiszę kilka słów medytacji, otuchy lub rozważań dla siebie i tych, którzy chcą i będą chcieć czytać. W 2024 będę korzystać z książki „A Simple Way: 365 Life Changing Thoughts and Meditations to Bring You Joy”, wydaną przez Geeko Publishing. Piszę swoje refleksje, przemyślenia, co czuję - bez poprawiania, korekty, zastanawiania. Dzielę się doświadczeniem, siłą i nadzieją.  Jak na mityngach AA.  Jeśli znasz kogoś, kto ma trudność z czytaniem, a uważasz, że to, co piszę może pomóc - notki są dostępne w formie nagrań na Youtube. 

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości