Wlasnie.Dzisiaj Wlasnie.Dzisiaj
42
BLOG

14.05.2024, Wtorek

Wlasnie.Dzisiaj Wlasnie.Dzisiaj Rozmaitości Obserwuj notkę 1
Modlitwa: Nie stój nad moim grobem i nie płacz. Nie ma mnie tam; nie umarłem. Clare Harner

imageJestem katolikiem rzymskim, jak większość Polaków. Jak większość Polaków rzadko w Kościele bywam. Mam jednak do tej instytucji bardzo negatywny stosunek, tak dodatkowo. Nie używam sakramentów. 

Jakiś czas po powrocie z ośrodka wciąż trwałem w swojej urazie, nawet budynki działały mi na nerwy. I, choć wciąż twierdzę, że w wielu kościołach, takich jak na przykład katedra w Mediolanie, nie ma Boga, odkryłem, że można w nich się wyciszyć. 

Bardzo nie lubię klepania modlitw, tak jak to się dzieje w kościele katolickim podczas mszy - nikt tego właściwie nie słucha, a wszyscy odpowiadają po prostu formułkami. Mam jednak kilka gotowych formułek w głowie. Na przykład Modlitwę o pogodę ducha w trzech językach, w tym - po łacinie. 

Uspokaja mnie to. 

Zwykle jednak rozmawiam z moim Bogiem Jakkolwiek Go Pojmuję zupełnie inaczej. Mówię do niego, najczęściej cicho albo zupełnie bezgłośnie. Zwykle siedzę. Czasem, przed snem lub po obudzeniu, leżę. 

Klęczenie kojarzy mi się z kościołem. Po prostu. 


Notkę można obejrzeć w formie materiału na YouTube. 

Codziennie napiszę kilka słów medytacji, otuchy lub rozważań dla siebie i tych, którzy chcą i będą chcieć czytać. W 2024 będę korzystać z książki „A Simple Way: 365 Life Changing Thoughts and Meditations to Bring You Joy”, wydaną przez Geeko Publishing. Piszę swoje refleksje, przemyślenia, co czuję - bez poprawiania, korekty, zastanawiania. Dzielę się doświadczeniem, siłą i nadzieją.  Jak na mityngach AA.  Jeśli znasz kogoś, kto ma trudność z czytaniem, a uważasz, że to, co piszę może pomóc - notki są dostępne w formie nagrań na Youtube. 

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości