Wlasnie.Dzisiaj Wlasnie.Dzisiaj
24
BLOG

15.06.2024, Sobota

Wlasnie.Dzisiaj Wlasnie.Dzisiaj Rozmaitości Obserwuj notkę 0
Kontrola: Nic nie czyni nas tak samotnymi, jak nasze sekrety. Paul Tournier

imageMyślę, że podczas mojego picia najbardziej przeszkadzało mi ukrywanie się. Kombinowanie, mieszanie faktami, manipulowanie. Cały ten wysiłek, który wkładałem w układanie planu, gdzie kupić flaszkę, gdzie kupowałem wczoraj, a gdzie kupię jutro. Czy byłem tam wczoraj czy przedwczoraj? A może będzie inna sprzedawczyni…

Przerażające, ile czasu spędzałem na takich idiotycznych, kompletnie bezsensownych obliczeniach. Marnowałem jego ogromne ilości na tak piętrowe głupoty. 

To doceniam chyba jako jedno z najcenniejszych moich osiągnięć trzeźwienia. Cieszę się, spędzając czas nawet na oglądaniu idiotycznego serialu. Zwykle jednak robię coś ciekawszego, przy okazji, na przykład pisząc notkę na bloga. Albo uczę się czegoś, włączając w słuchawkach tryb wyciszenia. Albo czytam - książkę, gazetę (tak, wciąż istnieją ludzie, którzy czytają papierową prasę) lub przeglądam jakieś ciekawostki w internecie. 

I wcale nie zastanawiam się, co będę robić jutro. Na pewno nie wszystko. 


Notkę można również obejrzeć w formie materiału na YouTube. 

Codziennie napiszę kilka słów medytacji, otuchy lub rozważań dla siebie i tych, którzy chcą i będą chcieć czytać. W 2024 będę korzystać z książki „A Simple Way: 365 Life Changing Thoughts and Meditations to Bring You Joy”, wydaną przez Geeko Publishing. Piszę swoje refleksje, przemyślenia, co czuję - bez poprawiania, korekty, zastanawiania. Dzielę się doświadczeniem, siłą i nadzieją.  Jak na mityngach AA.  Jeśli znasz kogoś, kto ma trudność z czytaniem, a uważasz, że to, co piszę może pomóc - notki są dostępne w formie nagrań na Youtube. 

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości