0 obserwujących
14 notek
7549 odsłon
71 odsłon

Watykan, Państwo Środka i wielka polityka.

Wykop Skomentuj2

Z rozczarowaniem przyjmuje ostatnie wydarzenia które zaszły na linii Chińska Republika Ludowa - Watykan.

Cała sprawa dotyczy nacisków Pekinu na Watykan w sprawie spotkania między Benedyktem szesnastym a czternastym Dalajlamą Tenzinem Gjatso. Do spotkania obu świątobliwości miało dojść w grudniu tego roku. Lecz Watykan się rozmyslił, odchodząc od dotychczasowej swej polityki mówiącej iż katolicki papież spotyka się u początku swego pontyfikatu z duchowym przedstawicielem Tybetu. ( Od Pawła VI do Jana Pawła II )

XIV Dalejlama, władca Tybetu.

Oczywiście w cieniu zlekceważenia narodu Tybetańskiego, Watykan realizuje swoją politykę. Benedykt XVI uzyskał tym razem oficjalna zgodę Pekinu na nominowanie nowych biskupów w chińskich prowincjach zamieszkałych przez katolików. Napawa pesymizmem fakt iż katoliccy biskupi w Chinach są coraz starsi, a Watykan zapewne nie będzie chciał nominować nowych bez pozwolenia Pekinu, ciekawe co w następnej kolejności poświęci Benedykt XVI żeby uzyskać pozwolenie Chin na nominowanie biskupów.

Benedykt XVI

 

Dalajlama jest oskarżany przez Chiny od początku swego uchodźstwa za separatystę dążącego do destabilizacji Kraju Środka.

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale