Blog
Polityczne komentarze i nie ty
WolniakJ
WolniakJ dziennikarz, fotoreporter
0 obserwujących 243 notki 134008 odsłon
WolniakJ, 17 marca 2017 r.

Wielki sukces Teatru Polskiego we Wrocławiu

360 1 0 A A A

imagePrzed i po premierowym spektaklu wrocławska publiczność na stojąco dziękowała artystom Teatru Polskiego za doskonale wykonany spektakl „Chory z urojenia” na podstawie sztuki Moliera. Szczególne podziękowania zebrał reżyser Janusz Wiśniewski oraz dyrektor teatru Cezary Morawski.

Ta premiera, która odbyła się 16 marca miała szczególny kontekst. Jednym z zarzutów jakie część członków zarządu województwa dolnośląskiego stawiała dyr. Morawskiemu był brak premier. Nie brano pod uwagę, że wynikało to z obstrukcji części zespołu aktorskiego od początku kontestującego wybór dyrektora.

Ta premiera pokazała, że Teatr Polski pod dyrekcja Morawskiego jest w doskonałej kondycji i może sprostać najwybredniejszym gustom. Wiele osób wyrażało wolę obejrzenia ponownie tej perfekcyjnie wykonanej sztuki.

Owacje i kwiaty dla wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu tego przedstawienia były w pełni zasłużone. Pora by zrozumieli to decydenci z urzędu marszałkowskiego.

Na premierze obecni byli m.in. działacze „Solidarności” na czele z Kazimierzem Kimso, podsekretarz stanu z ministerstwa kultury Paweł Lewandowski, wojewoda wrocławski Paweł Hreniak oraz marszałkowie Tadeusz Samborski i Jerzy Michalak.

jw

foto Janusz Wolniak

Opublikowano: 17.03.2017 16:23.
Autor: WolniakJ
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @MAREK ZEGAREK A niby dlaczego? To jest gestia parlamentu. Od dawna kwiecień jest miesiącem...
  • @OPORTUNISTA Zacznę od końca, że niby opozycja robi, co do niej należy. Gdyby opozycja w...
  • @LECHKOL Bogaty biednego nie zrozumie. Dlatego za bardzo się tymi seansami nienawiści i...

Tematy w dziale Kultura