W Samo Południe. W Samo Południe.
233
BLOG

Telewizja prawdę Ci powie... o sobie

W Samo Południe. W Samo Południe. Rozmaitości Obserwuj notkę 1

Ktoś kto lubi dobrą i inteligentną rozrywkę próżno jej szuka w dzisiejszej telewizji która ukochała sobie ponad wszystko konkursy piosenkarskie na licencjach zachodnich oraz kabarety z poziomem humoru jak z klatki schodowej. Łatwo zauważyć unik jaki telewizja robi w dzisiejszych czasach wobec telewidzów, umyślnie psując gust oraz poziom odbiorców. Dlaczego? Może ze strachu przed ujawnieniem jak nisko upadła nasza kultura medialna lub przed obnażeniem przez inteligentne kabarety wady i głupotę, wpadki obecnej władzy oraz stanu państwa.

 

Pamiętacie Państwo takie persony jak Kryszak, Daniec, Pietrzak? A może Kabaret Starszych Panów i ich wspaniały język, dowcip? Kiedyś program rozrywkowy bez nich lub wieczór kabaretowy był nie do pomyślenia. Dziś inteligentnych aktorów oraz komików, kabareciarzy już nie ma w telewizorni; są odsuwani a na ich miejsce na siłę promuje się aktorzyny i błaznów parodiujących najgorsze cechy polaków lub aż do znudzenia naśmiewających się ze stereotypów o polakach.

A inne programy rozrywkowe? (dziś rozrywka = jaja, śmiech, obśmianie, wykpienie, oraz durnowate jury w różnych równie durnych showach)

 

A pamiętacie Państwo wieczory z Teatrem Sensacji i Fantastyki „Kobra”? A wieczory filmowe? Rozrywkę która w sposób inteligentny a czasami wymagający myślenia i skupienia rozluźniał i relaksował? A organizowane dla dzieci przez TVP dni dziecka w Sali Kongresowej z występami artystów dziecięcych? Pamiętacie tą ogromną sale wypełniona po brzegi małymi szkrabami, roześmianymi i szczęśliwymi? Szkoda, że dziś każdy kanał telewizyjny ma taka samą ramówkę, przewidywalne filmy, coraz nudniejsze showy; niekończące się falangi amerykańskich seriali szturmują nasze umysły, zajmują wieczory. Nic godnego polecenia, nic wartego obejrzenia.

 

Bogu dzięki za Internet, bo w nim czasami, gdzieś można odnaleźć chociaż urywki starych programów, spektakli, kabaretów, lawirując między milionami głupot i niepotrzebnych informacji.

 

Sanjuro

Twitter - @WSamoPoludnie Blogger - http://wsamopoludnie12.blogspot.com/ Large Visitor Map

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (1)

Inne tematy w dziale Rozmaitości