258 obserwujących
1192 notki
2136k odsłon
  290   2

Dlaczego MSZ należy zaorać i posolić

image


https://www.jewishnews.co.uk/polands-envoy-for-jews-says-its-holocaust-law-is-stupid-jaroslaw-marek-nowakówi

Chłopaki, czy wy tam w ogóle macie w tym całym MSZ jakiś nadzór nad pracownikami, jakąś podległość służbową, czyli przełożonych i podwładnych, jakieś śladowe chociaż przygotowanie merytoryczne dla upełnomocnionych przedstawicieli RP i ogólnie rzecz biorąc, jakieś obowiązki służbowe? 

Czy też tylko tak sobie wesolutko pomykacie od bankietu do bankietu i od obsuwy do obsuwy?


Jeszcze nie przebrzmiał łomot głazów obsuwających się z polskiej Kamieni Kupy, w formie poparcia całym sercem przez Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Czeskiej, Jego Ekscelencji Mirosława Jasińskiego, stanowiska czeskiego w sporze o Turów, 

a już Pełnomocnik Ministra Spraw Zagranicznych ds. Kontaktów z Diasporą Żydowską, p. Jarosław Marek Nowak, całym sercem poparł stanowisko Żydów nowojorskich w sporze z Izraelem i Stanami Zjednoczonymi o mienie bezspadkowe po obywatelach polskich narodowości żydowskiej zamordowanych przez Niemców podczas II wojny światowej, w wywiadzie jakiego udzielił największej gazecie żydowskiej w Wielkiej Brytanii.

Przy okazji, pełnomocnik Nowak z własnej (?) inicjatywy zdezawuował stanowisko Prezesa Rady MInistrów, który niecałe sześć miesięcy temu, 25 czerwca 2021, powiedział:

"Ja mogę tylko powiedzieć, że tak długo, jak ja będę premierem, to Polska na pewno nie będzie płaciła za niemieckie zbrodnie. Ani złotówki, ani euro, ani dolara"


https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-06-25/mateusz-morawiecki-dopoki-bede-premierem-polska-nie-bedzie-placic-za-niemieckie-zbrodnie/


https://www.thefirstnews.com/article/poland-will-not-pay-for-german-crimes---pm-22826


W wywiadzie dla "Jewish News" Nowak powiedział m.in.

"Poprawki w prawie IPN, które dotyczą badań historyków, to jedna z najgłupszych poprawek, jakie kiedykolwiek pojawiły się w prawie."

"(...)problem polega na tym, że my Polacy, a nie rząd, nie wiemy dokładnie, co jest dobre, a co złe"

"Myślę, że w pewnym momencie Polska naprawdę będzie musiała dojść do wniosku, że musimy coś z tym zrobić"Są tylko dwie możliwości - albo Nowak został premierem, tylko jeszcze tego nie ogłoszono, albo Nowak winien odpowiadać za zdradę dyplomatyczną, zdefiniowaną w art. 129 kodeksu karnego


[Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.].


Zakładając ambitnie, że Polska rzeczywiście potrzebuje osobnego Pełnomocnika ds. Kontaktów z Diasporą Żydowską na pełnym etacie dyplomatycznym w MSZ, to kto, do [– – – –] nędzy, uznał, że na to stanowisko należy mianować magistra administracji bez doświadczenia dyplomatycznego, zajmującego się przedtem promocją turystyki i powierzyć mu niezwykle delikatną sferę aktywności dyplomatycznej?

Czy Nowak jest po prostu i zwyczajnie głupi, czy też jest także pełnomocnikiem kogoś innego, oprócz polskiego ministra spraw zagranicznych? Jedno zresztą nie wyklucza drugiego...

Według oficjalnego życiorysu opublikowanego na stronach MSZ, Nowak  "od lat 80. XX wieku jest zaangażowany w dialog polsko-żydowski." Znaczy, takie hobby od dziecka miał, czy ktoś go delikatnie skierował na ten niełatwy odcinek, umiejętnie kształtując go od nastolatka, w procesie a la Trzaskowski? Kim byli sponsorzy?

W 1980 roku urodzony w 1969 r. Nowak miał 11 lat, w 1989 – dwadzieścia. Od których lat 80-tych XX wieku "jest zaangażowany w dialog polsko-żydowski"? Od wczesnych, czy od późnych lat 80-tych? Przed czy po 1989 roku? Od dzieciństwa, czy dopiero potem?


W latach 1967-1991 Polska Agencja Inwestycji i Handlu, nazywała się Polska Agencja Interpress. W czasach PRL służyła do zapewniania przykrycia dla funkcjonariuszy i tajnych współpracowników komunistycznych służb wywiadowczych. Nowak piastował tam stanowiska kierownicze, ale niestety nie sposób się doszukać w sieci, od którego roku.

 Ten link zapewne niedługo przestanie działać:

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/jaroslaw-marek-nowak-nowym-pelnomocnikiem-ministra-spraw-zagranicznych-ds-kontaktow-z-diaspora-zydowska

Jarosław Marek Nowak (ur. 1969) w Łodzi jest magistrem administracji, absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego. W przeszłości piastował stanowiska kierownicze w podmiotach zajmujących się działalnością turystyczną i promocyjną, m.in. był dyrektorem obszaru Ekspansji Zagranicznej Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Brał również udział w projektach organizowanych w ramach Polskiego Roku w Izraelu przez Instytut Adama Mickiewicza. Nowy pełnomocnik od lat 80. XX wieku jest zaangażowany w dialog polsko-żydowski. Współpracował m.in. z organizacją zrzeszającą Żydów - dawnych Łodzian w Izraelu i z diasporą żydowską w Kanadzie. Był organizatorem obchodów 60. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Getto w Łodzi w 2009 r. W tym samym roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego za wkład w pojednanie polsko-żydowskie. Biegle włada językami angielskim i rosyjskim, zna również język niemiecki.
 

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale