258 obserwujących
1255 notek
2202k odsłony
  466   3

Nauka polska a śnięte ryby

Z ekspertyzami naukowców w sprawie przyczyn pomoru ryb jest ten kłopot, że naukowcy stoją po stronie słusznej sprawy czyli jak zwalczyć PIS. Jak PO było u władzy, naukowcy też stali po stronie słusznej sprawy, czyli jak nie dopuścić PIS do władzy. Bo nauka tak ma, że jak w niej ktoś nie stoi po stronie słusznej sprawy, to mu się mogą z całkowicie tajemniczych przyczyn fundusze na badania urwać albo przewody habilitacyjne zatkać.

https://www.salon24.pl/newsroom/1245159,sniete-ryby-w-krakowskim-stawie-i-w-jeziorze-mucharskim-zebral-sie-sztab-kryzysowy


Gdybym był dywersantem i chciał to zrobić umyślnie, tak żeby Kaczorowi w pięty poszło, opróżniłbym do stawu/jeziora/rzeki niewielki/średni/duży pojemnik z perhydrolem (nadtlenek wodoru, H2O2, woda utleniona >30%).


Ryby natychmiast padają od skokowej zmiany zawartości tlenu w wodzie, perhydrol w kontakcie z wodą rozkłada się na tlen i wodę, żadna toksykologia nie ma czego szukać. Najwyżej można stwierdzić przez jakiś czas anormalnie wysokie stężenie tlenu w wodzie, jak w Odrze.


Gdybym był w ABW, kazałbym sprawdzić, czy w ostatnim czasie dokonano gdzieś anormalnie dużych zakupów perhydrolu.Perhydrol o wysokim stężeniu można bez kłopotu kupić na firmę, w opakowaniach od butelki 1l do paletopojemnika 1000 litrów, jako profesjonalny środek czystości.

1000 litrów perhydrolu 35% kosztuje poniżej 4000 zł + kaucja 500 złotych za paletopojemnik. Pod gwarancją wybije wszystkie ryby na wielu kilometrach rzeki, nie pozostawiając śladów.

Ponieważ perhydrol o stężeniu ponad 30% może być użyty do produkcji materiałów wybuchowych, sprzedaje się go tylko firmom. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1148 z dnia 20 czerwca 2019 r. w sprawie wprowadzania do obrotu i stosowania prekursorów materiałów wybuchowych, zakup tego produktu możliwy jest wyłącznie w celach związanych z działalnością handlową, gospodarczą lub zawodową (w tym naukowo-badawczą). Rozporządzenie obowiązuje od dnia 01.02.2021r 


To znaczy, że żeby kupić perhydrol na firmę, trzeba mieć numer REGON i wypełnić oświadczenie nabywcy, które mogą być lub nie być zaakceptowane przez sprzedawcę na krzywy ryj. Polska jest krajem spokojnym, i nie każdy Ziutek za ladą w hurtowni wie, że jeśli klient np. kupuje jednocześnie perhydrol i aceton, to należy zapisać jego numer rejestracyjny samochodu i dzwonić do ABW, jak tylko drzwi się za klientem zamkną.

Zresztą jak ktoś się nie chce wychylać, może kupić sobie bez żadnych ograniczeń perhydrol 12%, różnica jest taka że więcej mu na te ryby wyjdzie.

Lubię to! Skomentuj24 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale