Blog
W Temacie Maci
Stary Wiarus
Stary Wiarus Nie posiadam konta Facebook
221 obserwujących 822 notki 1641073 odsłony
Stary Wiarus, 19 czerwca 2017 r.

Dieu li volt, czyli wolniej, wolniej, wstrzymaj konia.

313 3 0 A A AKiedy czasem budzę się rano w kiepskim humorze, bo to albo psa do weterynarza zawieźć trzeba, i wiadomo że rachunek bedzie solidny, albo samochód nowej rury wydechowej potrzebuje, co się dłużej odkładać już nie da, bo policja powiedziała, że przy następnym zatrzymaniu dadzą 500-dolarowy mandat za hałas, albo drużyna rugby Penrith Panthers haniebnie przerżnęła mecz poprzedniego wieczora – włączam laptopa, otwieram S24 i wpisuję w okienko wyszukiwarki "Piotr Piętak". Najdalej po 10 minutach wszystkie troski odlatują, i uśmiechnięty od ucha do ucha mogę stawić czoła życiowym przeciwnościom.

 Salon24 nie cierpi na deprywację ornitologiczną – takich, co odlatują, jest tu dostatek. Nikt jednak z takim wdziękiem i łopotem się nie podrywa do odlotu jak Piętak, szczęśliwie miniony wiceminister darmowej telefonii komórkowej. Obecna teza Piętakowa jest taka, że sam Bóg chce, by w Polsce rządził ten co trzeba, czyli Platforma Obywatelska, a sprzeciwiać się woli Bożej i Piętakowej to grzech ciężki.

 
Dla przeciwników PiS najwyższą wartością jest Bóg – pisze Piętak,

i kontynuuje – propaganda PiS-u i jego przywódców przeciwko uchodźcom i emigrantom, manipulowanie strachem jest głęboko niechrześcijańskie. Jest zaparciem się słów Jezusa Chrystusa. Jest zaparciem się esencji naszej wiary skodyfikowanej w Biblii. Abraham był emigrantem. Jezus Chrystus mówił wprost, że nie ma ojczyzny. Wszyscy jesteśmy emigrantami na tej ziemi. Wszyscy ci, którzy czują się chrześcijanami. Kim są ci, którzy chodzą do Kościoła, biorą udział w mszy, przekazują sobie znak pokoju i jednocześnie zieją nienawiścią do Murzynów i Arabów?

 

http://mediologia.salon24.pl/787062,batalia-o-polske

 

Tak jest, z ust mi to Piętak wyjął!
Tusk, Kopacz, Sikorski, Komorowski, – na ołtarze!
Wtedy im  świętokradcy z PiS nie podskoczą.

Dieu li volt, Bóg tak chce, jak wołali idący w bój krzyżowcy. 

Zaraz … wróć, cholera … przecież islamiści krzyżowców nie lubią … ofiarom zamachów wymyślają od krzyżowców właśnie...

 Mniejsza z tym, tak czy owak każdy widzi, że Bóg jest po stronie Piętaka. Proszę się tylko pospieszyć z petycją kanonizacyjną, żeby zdążyć za pontyfikatu papieża Franciszka, nigdy nie wiadomo, czy jego następca będzie równie postępowo usposobiony.

 

 

Opublikowano: 19.06.2017 01:53. Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 02:24.
Autor: Stary Wiarus
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

image
BACKUP: http://staryw.blogspot.com
NIE POSIADAM
KONTA FACEBOOK
"Powojenne pojednanie historyczne Francji i Niemiec utorowało drogę do powstania Unii Europejskiej. Z kolei mądrość i wspaniałomyślność narodów rosyjskiego i niemieckiego oraz przezorność działaczy państwowych obu krajów pozwoliły uczynić zdecydowany krok w kierunku budowy Wielkiej Europy. Partnerstwo Rosji i Niemiec stało się przykładem wychodzenia sobie naprzeciw, patrzenia w przyszłość przy zachowaniu troskliwego stosunku do pamięci o przeszłości. I dzisiaj rosyjsko-niemiecka współpraca odgrywa wielce ważną, pozytywną rolę w polityce międzynarodowej i europejskiej." Władimir Władimirowicz Putin, 31.08.2009 Anglia kosztuje sprzedawcę jabłek na lokalnym rynku i fryzjerkę z obwoźnego salonu fryzjerskiego circa £50 na miesiąc, i w pakiecie dostaje się dwór, królową, broń atomową, coroczne „trooping the colour”, wyścigi w Ascot, BBC1, BBC2, BBC3, BBC4 plus kilka kanałów tematycznych i Borisa Johnsona (to tak z grubsza), w czasie gdy ich polskie odpowiedniki muszą wybecalować £250 (sic!) na likwidację armii, niemoc policji, opieszałość sądów, wszechobecną korupcję, kolesiostwo na uczelniach, słabość kapitałową polskich firm, powódź, Bronka z jego potomstwem, przyjaciół Putina i kuzynów Angeli, likwidację mediów publicznych, a na deser Palikota, twarz polskiego „liberalizmu”, szefa wiekopomnej komisji „Przyjazne Chamstwo”. Pięć razy więcej za wschodnią podróbkę państwa. Dużo. Rolex, 14.06.2010 POLONIA  BEZ  CENZURY   STARY  WIARUS  BACKUP               free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Te marzenia z 1983 roku to w wielu aspektach dość utopijne były: sklepy miały być pełne,...
  • Z ust żeś mi pan to wyjął. Niech niczego nie pilnują. Niech piją co chcą, z kim chcą, w...
  • Abp. Głódź, o ile wiem, znany był głownie z zamiłowania do napojów wyskokowych. Picie jest...

Tematy w dziale Polityka