Basia Szwed Basia Szwed
24
BLOG

Charakterystyka Kościoła Filadelfia 2: Przyjmijcie słowa Ducha Świętego do kościołów

Basia Szwed Basia Szwed Społeczeństwo Obserwuj notkę 1

Łucja: Druga cecha Kościoła Filadelfia: przyjęcie nowych słów wypowiedzianych przez powracającego Pana w dniach ostatecznych, to znaczy słowa Ducha Świętego przemawiającego do kościołów, który wypełnia proroctwo Pana Jezusa: „Lecz gdy przyjdzie on, Duch prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę. Nie będzie bowiem mówił sam od siebie, ale będzie mówił to, co usłyszy, i oznajmi wam przyszłe rzeczy” (J 16: 12-13) „Kto mną gardzi i nie przyjmuje moich słów, ma kogoś, kto go sądzi: słowo, które ja mówiłem, ono go osądzi w dniu ostatecznym”. (J 12:47-48)


Jan: Tekst odnosi się do „ducha prawdy” i „sądu”. Czy Pan przychodzi, aby sądzić ludzi słowami?


Łucja: Tak, chociaż przyjęliśmy odkupienie Pana Jezusa, nie wyrwaliśmy się z niewoli grzechu i często żyliśmy w cyklu grzechu i spowiedzi, dlatego aby całkowicie uwolnić ludzi od grzechu, opierając się na dziele odkupienia Jezusa, Bóg Wszechmogący wyraził miliony słów i rozpoczął dzieło osądzania od domu Bożego, aby ludzie byli całkowicie czyści i uwolnieni od niewoli grzechu. Pojawienie się i działanie Boga Wszechmogącego wypełnia proroctwo Pana Jezusa.


Spójrzmy na słowa Boga Wszechmogącego, aby je wyjaśnić. Wszechmogący Bóg powiedział: „W czasach ostatecznych Chrystus używa różnych prawd, by uczyć człowieka, wystawiać na pokaz istotę człowieka, szczegółowo analizować jego słowa i uczynki. Te słowa składają się na różne prawdy, takie jak ludzki obowiązek, na to, w jaki sposób człowiek powinien okazywać posłuszeństwo Bogu, w jaki sposób człowiek powinien okazywać Bogu lojalność, jak człowiek powinien urzeczywistniać zwykłe człowieczeństwo, a także mądrość i usposobienie Boże i tak dalej. Te słowa są w całości nakierowane na istotę człowieka i jego skażone usposobienie. W szczególności słowa, które pokazują, jak człowiek z pogardą odrzuca Boga, są wypowiadane w odniesieniu do tego, jak człowiek ucieleśnia szatana i siłę wrogą wobec Boga. Podejmując dzieło swego sądu, Bóg nie tylko ujawnia naturę człowieka za pomocą zaledwie paru słów. On wystawia ją na pokaz, rozprawia się z nią oraz ją przycina przez długi okres czasu. Te metody wystawiania jej na pokaz, rozprawiania się z nią oraz przycinania nie mogą być zastąpione zwykłymi słowami, ale prawdą, której człowiek wcale nie posiada. Tylko takie metody są uznawane za sąd. Tylko poprzez sąd tego rodzaju człowiek może się podporządkować i w pełni przekonać do posłuszeństwa Bogu, a ponadto może zdobyć prawdziwe poznanie Boga. To, do czego doprowadza dzieło sądu, to zrozumienie przez człowieka prawdziwego Bożego oblicza oraz prawdy o swoim własnym buncie. Dzieło osądzania pozwala człowiekowi zdobyć duże zrozumienie woli Bożej, celu Bożego dzieła oraz tajemnic, które są dla niego niepojęte. Pozwala też człowiekowi rozpoznać i zaznajomić się ze skażoną istotą samego siebie oraz z korzeniami swego skażenia, a także odkryć brzydotę człowieka. Wszystkie te efekty wywołuje dzieło sądu, bo istota tego dzieła to tak naprawdę praca polegająca na odkrywaniu prawdy, drogi i życia Bożego przed wszystkimi tymi, którzy w Niego wierzą. Ta praca jest dziełem sądu dokonywanym przez Boga”. Bóg Wszechmogący również wyraża prawdę, odkrywa tajemnicę zarządzenia ludzkości od tysięcy lat, większość tych słów zawarta jest w książce „Słowo ukazuje się w ciele”. Pomyślmy o tym, gdyby nie głos Ducha Świętego, czy ktoś mógłby to przejrzeć?


Jan i Maria: Nie!


Łucja: Poza Bogiem, kto może tak mówić? Kto może odkryć te tajemnice i prawdy? Kto może wyrażać prawdę, która ratuje i oczyszcza ludzi? To wystarczy, aby pokazać, że słowo Boga Wszechmogącego jest słowem Bożego sądu w dniach ostatecznych, jest głosem Ducha Świętego do kościołów i małej księgi proroctwa Objawienia.

image

Czytaj więcej: Charakterystyka Kościoła Filadelfia 1 - Modlitwa do nowego imienia Boga

Basia Szwed
O mnie Basia Szwed

https://pl.kingdomsalvation.org/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo