Blog
Wydarzenia dnia
WYDARZENIA DNIA
2 obserwujących 502 notki 411752 odsłony
WYDARZENIA DNIA, 29 stycznia 2015 r.

Oto "gwiazda" muzeum w Auschwitz. Rainer Hoess i jego kryminalna przeszłośc.

Skandal wokół niezaproszenia potomka komendanta Pileckiego i zaproszenia wnuka komendanta obozu koncentracyjnego jest większy niż myślimy. Czy nikt nie zajrzał do prasy niemieckiej kim jest ów Rainer Hoess? Czy nikt nie sprawdził jak zasłynął w Izraelu?

Niemiecka gazeta Die Welt w roku 2012 poświęciła artykuł Rainerowi Hoessowi "Nazis gehen immer – Die Geschäfte des Rainer Höß". Przetłumaczyć to należy "Naziści sprzedają się zawsze - interesy Rainera Hoessa". Najpierw wnuk komendanta obozu próbował sprzedać rzeczy po swoim dziadku do muzeum Yad Vashem. Propozycja ta wywołała niesmak u dyrekcji muzeum. Oczywiście nic od niego nie kupili. Nie chcieli zdjęć rodzinnych Rudolfa Hoassa. 

Jak donosi Die Welt wnuk Rudolfa Hoessa znany był też z drobnych oszustw aż w końcu wpadł na pomysł, by na niechlubnej historii swojej rodziny i dziadka sam zrobić karierę. Tak też się stało i trafił do mediów. Pozostali potomkowie rodziny Hoessów zwykle trzymali się na dystans od gazet i telewizji. Początek medialnej kariery zawdzięcza izraelskiej dziennikarce Eldad Beck. Gdy dowiedziała się ona o zamiarach Raienra Hoessa sprzedaży rodzinnych pamiątek (jeśli tak to można nazwać) postanowiła zabrać go do Auschwitz, pokazać miejsce zbrodniczej działalności jego dziadka, wille w której mieszkał on ze swoimi dziećmi.  

Z podróży powstał film także z potomkami Hermanna Göringa, Heinricha Himmlera czy Hansa Franka. Film nakręcił żydowski reżyser Chanoch Ze'evi. Film mówi o cierpieniu i poczuciu winy u wnuków zbrodniarzy. Autor artykułu Alan Posener powątpiewa w szczerość tych słów i pisze, że o ile można odziedziczyć dobra materialne po przodkach to poczucia winy raczej. 

Media żydowskie szeroko komentowały próbę sprzedaży albumu ze zdjęciami Rudolfa Hoessego, dr. Mengel muzeum Yad Vashem. Film z udziałem wnuka Hoessego oceniony został jako przejaw oportunizmu Rainera Hoessego. Gdy historię ze sprzedażą pamiątek po zbrodniarzu wojennym nagłośniły media izraelskie, Rainer Hoess zaczął kłamać, że to Yad Vashem zgłosił się z propozycja kupienia zdjęć będących w jego posiadaniu. Szczegóły o wnuku komendtanta Ayschwitz opisuej też gazeta "Yediot Ahronot" w Tel Avivie wskazując na pęd do pieniedzy Rainera Hoessa. Dziennikrze sprawdzili Rainera Hoessa. Miał trudnosci finansowe. Siedział w więzieniu. Mial na swoimkoncie oszustwa, fałszerstwa dokumentów, kradzierze i przemoc fizyczną, Okazał sie postacią z niezłą przeszłością kryminalną. 

Po nieudanej próbie sprzedaży zdjęć Rudolfa Hoessa, dr. Mengele i innych nazistów z roku 1944 Rainer Hoess podejmował dalsze próby spieniężenia pamiątek po hitlerowcach. Pytany dlaczego to robi, jakie są jego motywy miał twierdzić, że z powodu jego nazwiska ma zakaz przyjazdu do Auschwitz. W końcu jeden z Żydów go tu zabrał. Był głównie zainteresowany willą, w której mieszkał jego dziadek. Do obozu w Birkenau nie chciał w ogóle jechać. Kolejna wizyta Rainera Hoessa w Izraelu nie została nagłośniona. Nie garnął się do spotkań z ofiarami Holocaustu. Powiedział: ""Przyjechałem tutaj, aby zobaczyć zwykłych Izraelczyków. Mam dość Holokaustu". 

Wielu potomków zbrodniarzy hitlerowskich dokonuje rozliczenia z historią. Rainer Hoess jest jedynym, który żąda pieniędzy za występ o jego historii. Czy otrzymał honorarium także za przyjazd na 70 rocznicę wyzwolenia Auschwitz? 

 

ŹRÓDŁA:

http://www.welt.de/kultur/kino/article106259419/Nazis-gehen-immer-Die-Geschaefte-des-Rainer-Hoess.html

http://sunday-news.wider-des-vergessens.de/?p=1274

http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3804207,00.html

http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4070115,00.html

http://sunday-news.wider-des-vergessens.de/?p=2604

http://www.hagalil.com/archiv/2009/11/05/auschwitz/

http://www.taz.de/!44070/  

http://www.israelnetz.com/themen/nachrichten/artikel-nachrichten/datum/2009/11/18/hoess-enkel-will-nachlass-an-yad-vashem-verkaufen/ 

http://faceshuk.jewpi.com/members/JewPI/activity/621669/ 

http://www.expatratgeber.com/community/die-kranken-gedankengange-des-rainer-hoss-refxpldo.html

http://www.juif.org/blogs/34799,le-petit-fils-du-commandant-d-auschwitz-a-marre-de-l-holocauste.php

http://www.goodnews4.de/daily_news_detail.php?sid=740&mid=2436

http://philosemitismeblog.blogspot.com/2011/05/le-petit-fils-du-commandant-dauschwitz.html

http://www.wider-des-vergessens.org/index.php?option=com_content&view=article&id=35%3Ader-stachel-des-hologaust&catid=9%3Apresse&Itemid=1

http://www.unitedjerusalem.org/index2.asp?id=1437294&Date=5/20/2011

http://www.neweveisk.com/?p=2546

http://www.gegenrede.info/arch/2009/11/lesen.php?datei=091129_02&&z=eins

http://www.politblogger.eu/profitable-altlast/

http://www.gelsenzentrum.de/kinder_der_taeter.htm

http://sunday-news.wider-des-vergessens.de/?p=1274

http://sunday-news.wider-des-vergessens.de/?p=1685

http://sunday-news.wider-des-vergessens.de/?p=5167

 

 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Autorzy chcący opublikować artykuł w "Wydarzeniach dnia" prosze o przesłanie tekstu pocztą wewnętrzną. Nie publikujemy tekstów będących 50 notka na ten sam temat na portalu. Kontakt: WydarzeniaDnia@gmail.com

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @KGOBISZ Ciekawe. I nieznane.
  • @Autor Nie przejmować się głupotą hejterów. Hejter to śmieć a miejscem śmiecia jest...
  • @ZUZINKA Dlatego konieczna jest weryfikacja wiarygodności Bodnara jako RPO.

Tematy w dziale