0 obserwujących
68 notek
32k odsłony
  4512   0

Cud Koranu

Koran, święta księga islamu od kilkudziesięciu już lat poddawana jest gruntownej analizie lingwistycznej historycznej oraz teologicznej. Odnalezienie najstarszego manuskryptu Koranu, które miało miejsce przeszło 30 lat temu w Jemenie pozwoliło na głębsze zrozumienie kulisów powstania owej księgi.

Niektórzy naukowcy jak Christoph Luxenberg tworzą hipotezę jakoby Koran był opracowaniem aramejskich ksiąg chrześcijańskich (zob: Syryjsko-aramejskie odczytanie Koranu. Verlag Das Arabische Buch, Berlin 2000). Taka teorie sprawiła, że zaczęto Koran odczytywać w nowy sposób, doszukiwać się ukrytych znaczeń. Aby uzmysłowić co mam na myśli spróbuję pokazać jeden przykład w jaki sposób można wydobyć z Koranu ukryte i niedostrzegalne na pozór treści.
Niektóre sury w Koranie rozpoczynają się pojedynczymi literami, które nie tworzą logicznego wyrażenia. W islamie określa się je jako "święte litery" lub "znaczenia które tylko Allah potrafi zrozumieć". Takie wytłumaczenia nie mogą usatysfakcjonować kogoś kto pragnie poznać prawdziwe znaczenie księgi islamu.

19 sura Koranu - "Maria" rozpoczyna sie od liter Kaf. Ha. Ja. Ajn. Sad. (ك ه ي ع ص) Litery te nie tworzą żadnego wyrazu. Podobnie jak w inych alfabetach (grecki, hebrajski, ormiański) tak i w arabskim literom alfabetu przyporządkowana była wartość liczbowa.Kiedy wyliczymy wartości numeryczne tajemniczych liter rozpoczynających surę 19 otrzymamy liczbę 195 ( ك = 20 / هـ = 5 / ي = 10 / ع = 70 / ص = 90). Jeśli Koran ukrywa w sobie kod, który miał być zrozumiały dla odbiorcy, liczba 195 musi coś oznaczać. Tak jest i w tym przypadku. Jeśli wyliczymy wartość numeryczną dla wyznania wiary "Chrystus jest moim Bogiem" po arabsku "al Mesiah Ilahi" (المسيح الهي) otrzymamy dokładnie taka samą wartość 195 (ا = 1 / ل = 30 / م = 40 / س = 60 / ي = 10 / ح = 8 / ا = 1 / ل = 30 / هـ = 5 / ي = 10 ) dla wielu może być to tania sensacja, dla badaczy Koranu potwierdzają fakt, że Muhammad często bezrefleksyjnie przepisywał teksty aramejskie w których owe litery były zakamuflowanym wyznaniem wiary. Fakt obecności tego kodu w surze nazwanej "Maria" naprowadza nas na Chrystusa. Jak głosi Kościół, Maryja jako Matka Boga zawsze wskazuje ludziom swojego Syna, tak jest i tym razem.
Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale