8 obserwujących
20 notek
8864 odsłony
  72   0

Dwa słowa: "nie" i "wiem"

Ach, cóż za wspaniałe czasy nastały dla ludzkości. Każdy, w każdej chwili może wiedzieć co tylko chce. Wystarczy, że wyjmie z kieszeni swój Monolit Prawdy i zada pytanie. Mój akurat jest czarny, ale można je dostać w różnych kolorach, wzorach. Ba! Niektórzy teraz mają to w formie zegarków, a nawet wystarczy, że powiedzą co ich ciekawi głośno, wyraźnie i w odpowiedniej formie, a w pokoju rozlegnie się odpowiedź. Trochę jestem zacofany z technologią...

Jaka pogoda będzie jutro w Tatrach? -13 do -9 stopni Celsjusza z opadami śniegu, który teraz może już miejscami mieć 50 centymetrów.

Ile ważą słonie? Azjatyckie nawet i cztery tony.

Jaki był kurs wymiany quetzala gwatenalskiego na dolara singapurskiego dziewiątego lipca 2007? Za jednego quetzala można było przeciętnie dostac 5.54 SGD.

Co to jest rybosom? Organella komórkowa odpowiedzialna za produkcję białek na podstawie instrukcji genetycznych.

Co to jest kapitalizm? System ekonomiczny bazujący na prywatnej własności środków produkcji i używania tychże w celu zysku.

Ile zarabia Krystyna Janda? Ciężko znaleźć konkretną kwotę, ale szybko staje się jasne, że obraca milionami złotych.

Kiedyś, pańszczyźniany chłop wiedział niezbędne minimum potrzebne mu do przetrwania i wytwarzania wartości dla swojego pana. Żeby dostąpić zaszczytu dostępu do wiedzy, trzeba było się dobrze urodzić, ale poza tym włożyć mnóstwo wysiłku, żeby w ogóle móc wejść do biblioteki, albo studiować na uniwersytecie.

Teraz każdy może brylować ekspercką wiedzą podczas imprezy ze znajomymi i przekonywać do swoich racji.

Ciekawe na co mi, szaremu człowiekowi, te wszystkie informacje?

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo