14 obserwujących
322 notki
351k odsłon
  2290   10

Jak Lis i Zdrojewscy Platformianą rzeczywistość zaklinać próbują...

       Jaki idealny trójgłos w mediach się pojawił. Według Tomasza Lisa nie dorośliśmy do dzieł i pomysłów Platformy Obywatelskiej. Chyba ma racje sądząc po wynikach ostatnich sondaży PO mało kto lubi. A jej dokonania? Równie mikre jak jej kierownictwo się wydają. Podobnego zdania jest Bogdan Zdrojewski, który twierdzi z kolei, że sukcesy Zjednoczonej Prawicy to m.in. ekonomiczna koniunktura, skłócenie partii opozycyjnych czy „bycie ponad prawem”. Naciągana to teoria, ale w polityce tak jak w życiu, gusta decydują o wszystkim. Na koniec Barbara Zdrojewska- ...Zamiast pytać tylko czy opozycja jest gotowa do przejęcia władzy, zastanówmy się też, czy społeczeństwo jest gotowe na rząd, który obieca ciężką pracę i wyrzeczenia... właściwie pani senator zadając te pytania uzyskała od razu na nie odpowiedź. Społeczeństwo nie jest gotowe na rząd, który obieca tylko ciężką pracę i wyrzeczenia. Bo to już było. Zafundował nam te wyrzeczenia Leszek Balcerowicz i jego „reformy”. Z ciężką pracą było gorzej. Bo jej nie było.

      A przecież reformy strukturalne powinny zmienić instytucjonalno-regulacyjne ramy działalności osób prywatnych i firm, czyli – samą bazę gospodarki. A to powinno spowodować, że gospodarka będzie w coraz lepszej kondycji i zdolna lepiej wykorzystać swój potencjał, aby osiągnąć zrównoważony wzrost. Tymczasem pan Balcerowicz w zamian zaoferował strukturalne bezrobocie. Czy o podobnych wyrzeczeniach myśli zatroskana Barbara Zdrojewska? Raczej się nie uda i na pewno niewiele ma do rzeczy fakt o którym wspomina pani Barbara- ...Nie można pomijać tego, co PiS zrobił ludziom w głowach swoim nieodpowiedzialnym populizmem... Można pominąć. PO jak wspomina red. Lis ...ma zdecydowanie więcej wrogów. Sądząc po opiniach na jej temat, jest brzydkim kaczątkiem polskiej polityki, otoczonym przez same pięknoty, polityków charyzmatycznych i przenikliwych, gigantów pracowitości i następców Cycerona... Co do brzydkiego kaczątka to fałszywe określenie. Jeszcze niedawno Platforma była pięknym łabędziem błyszczącym na unijnym stawie. Nie może więc stać się kaczątkiem. Ani brzydkim, ani ładnym. Jedynie starym pierzącym się ptaszyskiem z artretyzmem. A wrogów? Zawsze myślałem, że w polityce nie wrogowie, ani przyjaciele decydują kto do władzy namaszczonym zostanie. Tylko wyborcy o tym decydują. A ci odpływają od PO równie licznie jak politycy z nią związani. Nawet Wanda co chciała Niemca- Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein opuściła pokład tej tonącej łajby.

     Najciekawiej z tej trójki obraz upadku Platformy ujął Bogdan Zdrojewski ...PIS wyprzedza opozycję bo: 1. trafił na koniunkturę gospodarczą 2. W czasie pandemii skupił na sobie uwagę (rządzi)3. Jest ponad prawem 4. Ma pomysły 5. Ma przemysł propagandy 6. Kłócącą się z sobą opozycję 7. Ma reguły państwa prawa w du..e... Jeżeli chodzi o punkt pierwszy trafił na koniunkturę czy jej trochę pomógł? Pandemia pomaga? Tylko jeżeli działania władzy są skuteczne. Więc widocznie są. Przedstawiciel WHO w Polsce dr Paloma Cuchi też tak uważa. Jest ponad prawem- tego się od Platformy nauczył. Kto pierwszy zaczął w prawie mieszać? Ma pomysły? Ma. W sobotę mieliśmy prawdziwy wysyp PiS-owskich pomysłów. Ma przemysł propagandy. Ma. I ostatnio nawet widownia większa jak u przedstawicieli propagandy Platformy. Nawet Stokrotka czerwienieje ze wstydu przepytując polityków tego ugrupowania. Ma kłócącą się z sobą opozycję. I potrafi to wykorzystać. Ma reguły państwa prawa w du..e. Podobnie jak Platforma, która właśnie dlatego dostała od wyborców czarną polewkę, a właściwie dostaje ją cały czas sądząc po wynikach sondaży. A co ma Platforma? Borysa Budkę potrafiącego butelkę szlachetnego wina w cienkusza zamienić.

Lubię to! Skomentuj89 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka