19 obserwujących
393 notki
446k odsłon
  944   10

Bronisław Komorowski- czyli ich człowiek w Budzie Ruskiej.

  Internet ostatnio podbiły opowieści dziwnej treści prosto z Budy Ruskiej. Właściwie dobrze, że z Budy Ruskiej, a nie z Belwederu bo kiedyś Bronisław Komorowski zanudzał niezbyt ciekawymi dykteryjkami wielkich tego świata. Tak jak w Waszyngtonie na przykład prezydenta Obamę- ...Bo z Polską i USA to jest, panie prezydencie, jak z małżeństwem. Swojej żonie należy ufać, ale trzeba sprawdzać, czy jest wierna... Jestem ciekaw czy prezydent Obama zastosował się do tej rady, ale chyba tak bo wiz nie zniósł. Później właśnie nastąpiła opowieść prosto z polowania z nagonką- ...Chcielibyśmy, aby to potwierdzenie było widocznym znakiem, że te relacje, pomimo różnych trudnych doświadczeń, zacieśniają się, nie będą słabsze. Jeśli mamy razem iść na wielkie polowanie, to najpierw musimy mieć pewność, że nasz dom, nasze kobiety, nasze dzieci są bezpieczne. Wtedy też lepiej się poluje... Bardzo głębokie, pokazujące wyjątkową inteligencję Bronisława Komorowskiego były to słowa.

   Jednak najlepszym był monolog o historii naszego sejmu- ...Były w polskim sejmie trzy fazy dochodzenia do decyzji politycznych. Pierwsza faza to była faza zgłaszania poglądów. Każdy mógł sobie zgłosić, jaki chciał. Druga faza to była faza ucierania poglądów. Nie wiem, jak to pani tłumaczka przetłumaczy na angielski, ale ucieranie to jest coś jak w wielkim tyglu, jeżeli trze się, aż się zrobi jednolita masa... Najlepsze jednak prezydent Komorowski zostawił na koniec faza trzecia! Prawdziwy majstersztyk literacko-kulinarny ...To była faza bigosowania. Jak pani tłumaczka to przetłumaczy, nie wiem. Bigos to szczególne, specyficzne danie. Kapusta siekana i siekane mięso długotrwale gotowane. No więc trzecia faza – siekanie, bigosowanie polegało na tym, że krewka szlachta chwytała za szable i takiego, który psuł ustrój państwa, który psuł prawo, po prostu brała na szable, nim zdążył uciec... Szkoda, że nie dodał, że z takiego typa zrobiono mięso siekane wrzucane później do bigosu. Wzięliby by nas wtedy za kanibali, a nie za naród wybierający na najwyższe godności sprawnych inaczej.

  Chociaż najbardziej ujawnił swoje braki, gdy jako minister obrony podczas wizyty w Danii tak skomentował Dunki służące na okręcie- ...Dunki nie są najpiękniejszymi kobietami, a to były… kaszaloty... Jestem ciekaw czy w domu dostał reprymendę od najpiękniejszej pierwszej damy? Teraz już jako emeryt znowu powraca do myśliwskich opowieści. Tak obrazowo doradza co powinien zrobić prezydent Ukrainy- ...Parę miesięcy temu mówił o gotowości rozmowy z Putinem. Rozumiem, że się zmieniły okoliczności, Rosji źle się wiedzie, Ukraina sobie dobrze radzi, ma poparcie świata zachodniego, ale wydaje mi się, że wcześniejsze deklaracje Zełenskiego należy brać pod uwagę z całą powagą... Nasz intelektualista podkreślił również, że- ...korzystniej dla świata, dla Ukrainy, dla Polski, dla świata zachodniego byłoby to, gdyby doszło jak najszybciej do szukania rozwiązania na niwie dyplomatycznej, a nie wojskowej... jak zawsze najciekawsze zostawił na koniec- ...Rozumiem, że pręży mięśnie i dostosowuje się do tego, że Putin przegra wojnę. Ale nie należy dzielić skóry na niedźwiedziu. Niedźwiedź jeszcze żyw i hasa w lesie... Ja dzięki temu zrozumiałem jak odpowiednią ksywką jest zbitka słów KomoRuski z Budy Ruskiej... Można też inaczej- ich człowiek z Budy Ruskiej...

Lubię to! Skomentuj64 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka