Paweł Łęski Paweł Łęski
437
BLOG

Zamachu dokonał działacz Antify.

Paweł Łęski Paweł Łęski Kultura Obserwuj notkę 2

Zamachu dokonał działacz Antify. 

Działania lewackie wspirają też władze Warszawy. Ostanie Pokolenie korzysta z miejskiego lokalu. Ratusz finansował zajęcia tzw "gimnastyki ulicznej"


A teraz USA

Torch Network, powstała w Minneapolis, znana również jako Torch Antifa, wcześniej znana jako akcja antyrasistowska (w skrócie ARA ) to zdecentralizowana sieć bojowników lewicowych komórek politycznych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Głównym celem sieci jest angażowanie się w bezpośrednie działania (w tym przemoc) i zniechęcanie rywalizujących ugrupowań do angażowania się w działalność polityczną, opisując je jako ugrupowania rasistowskie, faszystowskie, lub obie. Chociaż działania te są nielegalne w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, Torch uważa je za uzasadnione. Większość związanych z Antifą wyznaje ideologię anarchizmu, ale także pewne formy trockizmu i maoizmu.


ARA do 1992 r. rozszerzyła się poza swoją pierwotną bazę subkulturową na hardcorowej scenie punkowej, obejmując również skrajnie lewicowych działaczy studenckich i starsze typy nowych lewic, które były zaangażowane w agitacje w latach 60., ale teraz pełniły bardziej akademicką rolę. Akcja antyrasistowska zintegrowała aspekty feminizmu trzeciej fali i mobilizowała się przeciwko grupom chrześcijańskim przeciwnym aborcji .


Zgodnie z artykułem z 1997 roku w The Ottowa Times, oddział ARA w Toronto utrzymywał bliskie stosunki robocze z B'nai B'rith Canada. W 1996 r. B'nai B'rith Kanada m.in. zabezpieczała fundusze na akcje antyrasistowskie. Dyrektor Krajowy B'nai B'rith, został sfotografowany na konferencji ARA w 1997 roku.

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj2 Obserwuj notkę

There have been many comedians who have become great statesmen and vice versa.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (2)

Inne tematy w dziale Kultura