26 obserwujących
1850 notek
458k odsłon
192 odsłony

Haaretz/ Izrael nie podjął decyzji o udziale w polskim szczycie.

Wykop Skomentuj1

Haaretz/ Izrael nie podjął decyzji o udziale w polskim szczycie.

USA zaprasza na Światowy Szczyt w sprawie Iranu, dotyczącego również Bliskiego Wschodu w lutym, mówi Pompeo.

Sekretarz stanu Mike Pompeo mówi Fox News, że spotkanie, które odbędzie się w Polsce, "skupi się na stabilności na Bliskim Wschodzie" i upewni się, że Iran nie będzie miał destabilizującego wpływu w regionie


Reuters

11.01.2019 | 13:58  

Stany Zjednoczone zamierzają zorganizować globalny szczyt skoncentrowany na Bliskim Wschodzie, w szczególności na Iranie, w przyszłym miesiącu w Polsce. Sekretarz stanu USA Mike Pompeo powiedział Fox News w wywiadzie opublikowanym w piątek. 


W wywiadzie dla sieci informacyjnej, Pompeo powiedział, że międzynarodowe spotkanie odbędzie się w Polsce 13-14 lutego w celu "skupienia się na stabilności, pokoju, wolności i bezpieczeństwie na Bliskim Wschodzie w tym regionie, co obejmuje ważny element zapewnienia, że Iran nie będzie miał destabilizującego wpływu. "


Izrael został zaproszony na szczyt, ale Biuro Prezesa Rady Ministrów jeszcze nie zdecydowało, czy wziąć udział w tej konferencji.  


Pompeo jako wysłannik administracji Trumpa był posłańcem antyirańskiego przesłania do państw arabskich Zatoki Perskiej w piątek, gdy kontynuował podróż po Bliskim Wschodzie, której celem jest pocieszenie partnerów amerykańskich, że wycofanie wojsk z Syrii nie znaczy, Waszyngton porzuca region.


Amerykańskie oddziały rozpoczynają proces wycofywania z Syrii, mówi rzecznik koalicji

USA ale będą pracować nad wydaleniem "ostatniego irańskiego buta" z Syrii - Pompeo mówi w Kairze.

Pompeo pojedzie do Bahrajnu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie będzie domagał się rosnącej presji na Iran i dążenia do jedności wśród sąsiadów z Zatoki Perskiej nadal uwikłanej w gwałtowny spór z Katarem.


Będzie także promował popieraną przez USA inicjatywę stworzenia czegoś, co niektórzy nazwali "arabskim NATO", które zjednoczyłoby region w sojuszu wojskowym, by przeciwstawić się zagrożeniom ze strony Iranu.

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka