102 obserwujących
1486 notek
1126k odsłon
  426   0

Świetne informacje o Covid - zdecydowana postawa Włoch

Jak podaje Reuters rząd Włoch od 15 października wprowadza wymóg posiadania świadectwa szczepienia dla WSZYSTKICH ZATRUDNIONYCH. Rząd spodziewa się  skokowego wzrostu liczby zaszczepionych, dzięki wprowadzonej przełomowej regulacji prawnej.

Każdy, kto nie okaże ważnego "paszportu kowidowego", nie będzie dopuszczony do obowiązków pracownika i będzie pozbawiony wynagrodzenia, ale nie będzie mógł być zwolniony. Pracownicy łamiący ten zakaz zapłacą grzywnę od 600 do 1500 euro. Pracodawcy również będą karani.

We Włoszech zaszczepionych przynajmniej jedną dawką jest 74% populacji, a więc znakomita większość osób dorosłych. Jak podaje w swoim raporcie rząd Włoch, szczepienia zmniejszyły:

  • zgony we Włoszech o 96,3%
  • hospitalizacje o 93,4%
  • ilość przypadków na intensywnej terapii o 95,7%

"The report said vaccines had helped reduce deaths in Italy by 96.3%, hospitalisations by 93.4% and intensive care admissions by 95.7%."

Gdyby nikt z zaszczepionych 74% nie umarł ani nie zachorował, zaś w pozostałej grupie śmiertelność i zachorowalność była bez zmian, to zgony czy przyjęcia do szpitala spadłyby o 74%, tymczasem spadły o ponad 90%, co bezdyskusyjnie wskazuje na nadzwyczajną skuteczność szczepionek i uzasadnia decyzję rządu Włoch.

Związki sugerują, żeby dopuścić do pracy tych, co się poddadzą testowaniu i będą mieli wynik ujemny. Testy mają kosztować 15 euro, więc przy tygodniowym testowaniu ok. 65 euro miesięcznie. Za ten niewielki podatek, osoba będzie doświadczać co tydzień, zabiegu "testowania", zaś ewentualny wynik pozytywny, pozbawi ją możliwości wykonywania pracy. Każdy pracodawca musi kalkulować sens zatrudniania osób, które z dnia na dzień, mogą przestać realizować swoje obowiązki i wyciągać wnioski z takich kalkulacji.

Jednym słowem idzie jesień i rządy nie zawahają się przed niczym, by zwyciężyć koronawirusa. Rząd Włoch podjął decyzję JEDNOGŁOŚNIE (wraz z panem Salvinim), pracodawcy wspierają tę decyzję w nadziei na uniknięcie kolejnych lockdownów, większość jest zaszczepiona, więc i tak dostanie lub ma te świadectwa szczepień. Zwycięstwo nad pandemią jest coraz bliżej i bliżej. Teraz czas na premiera Kaczyńskiego i rozwinięcie jego walki z KGBowską obstrukcją wobec szczepień w Polsce.

Lubię to! Skomentuj24 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale