110 obserwujących
1759 notek
1248k odsłon
  392   1

Trampkarze naprzód!

Drużyna Polski po 36 latach awansowała do fazy pucharowej Mundialu. Dokonała tego w skrajnie złym stylu, sprawiając wrażenie, ekipy trampkarzy postawionej wobec drużyny piłkarskiej. Ale... tego dokonała i za pewien czas liczyć się będzie tylko awans, a nie styl.

Polacy nie potrafili: utrzymać piłki w obecności przeciwnika, celnie podać do kolegi, przyjąć podania, dogonić biegających Argentyńczyków, utrzymać się na nogach w kontakcie fizycznym. Było tragicznie. Strasznie. Katastrofalnie. Kwintesencją było podanie Kiwiora w 84 minucie do napastnika argentyńskiego, który wychodził mu na pozycję. Owszem, tym razem spudłował.

Jest bardzo możliwe, że na kształt gry wpływała chęć utrzymania przewagi nad Meksykiem, w klasyfikacji fair-play. Zatem 3 żółte kartki mogły nas kosztować odpadnięcie z turnieju. Polacy grali więc w ten sposób, że gdy Polak dobiegał do przeciwnika, to się zatrzymywał przed nim, pęd sprawiał, że pochylał się do przodu, a Argentyńczyk odjeżdżał z piłką.

Nadzieja w tym, że Michniewicz - nasz trener - mówi do rzeczy, nie ucieka, nie plecie. Nadzieja w tym, że nasi się rozluźnią. Że pokażą nam odwagę, twardość, piłkę.

Ostatecznie, liczy się jednak tylko sukces. Tylko wynik. I za to należą się reprezentacji gratulacje, mimo tego obrazu poniżej, obrazującego styl gry obu reprezentacji w komentowanym meczu:

image


Blog domowy z pozostałymi tekstami  {TUTAJ}

Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport