Zbyszek Zbyszek
507
BLOG

Bardzo dobry występ Polaków w meczu z Czechami

Zbyszek Zbyszek Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 18

Polska reprezentacja rozegrała bardzo dobry, momentami porywający mecz z reprezentacją Czech. Na samym początku doszło do pewnych nieporozumień, więc bilans bramkowy stał się nie do końca korzystny, ale nasi piłkarze nadrabiali to klasą, zaufaniem do siebie i elegancją w poruszaniu się po boisku.

Matty Cash, w tłumaczeniu na polski - Gotówka, już w 8 minucie doznał urazu i postanowił opuścić, co bardzo ładnie z jego strony. Na zauważenie zasługują stroje naszych piłkarzy, piękna biel z elementami czerwieni naprawdę może być dla każdego odpowiedzialnego obywatela powodem do dumy.

Owszem zawsze będą pesymiści, ludzie źle życzący naszej reprezentacji, ale dla nich mamy jedno przesłanie: Wasz czas już minął. My idziemy śmiało naprzód.

Bardzo dobrze wyglądało rozgrywanie piłki przez naszą ekipę. Podania nawet na tle Barcelony, w której gra na co dzień Robert Lewandowski były bardzo dobre, znacznie mocniejsze i dłuższe niż w przypadku drużyny Hiszpańskiej. Mecz uświetnił swoją osobą sam pan premier Mateusz Morawiecki. Elegancko, ale na sportowo ubrany był jeszcze jednym elementem podnoszącym jakoś tego naszego występu.

W dzisiejszym świecie najbardziej liczą się wartości. Komentator TVP słusznie miał w klapie wstążkę w barwach niebiesko-żółtych, choć dwaj pozostali panowie już jakby nie. Być może po zmianie władzy będzie miał w drugiej klapie wstążkę tęczową, bo walka o fundamentalne prawa ludzi się zaostrza.

Na koniec kwestia wyniku, w tej najważniejszej dla nas sferze, w sferze wartości, w sferze moralności, w sferze walki o waszą i naszą. Polska zwyciężyła. Tak. Myśmy zwyciężyli Czechów. W tej kluczowej dla każdego narodu klasyfikacji, a mianowicie klasyfikacji Fair Play, wygraliśmy 2:0, dwie żółte kartki dostali bowiem Czesi, i nikt już nam tego zwycięstwa nie odbierze. Nie odbiorą go nam taż pesymiści, zagrażający pomyślności naszej reprezentacji. To moralne zwycięstwo tylko umacnia naszą wiarę w przyszłość i daje nadzieję, że zwalniając Michniewicza wkroczyliśmy na dobrą drogę, z której nie zejdziemy.

Zbyszek
O mnie Zbyszek

http://camino.zbyszeks.pl/  Kopia twoich tekstów: http://blog.zbyszeks.pl/2068/kopia-bezpieczenstwa-salon24-pl/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport