15 obserwujących
825 notek
1905k odsłon
940 odsłon

Stanisław Karczewski po szczepieniu przeciw COVID-19: Czuję się bardzo dobrze

Były marszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS) zaszczepił się przeciw COVID-19. Fot. PAP/Leszek Szymański
Były marszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS) zaszczepił się przeciw COVID-19. Fot. PAP/Leszek Szymański
Wykop Skomentuj95

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki (KO) i były marszałek tej izby Stanisław Karczewski (PiS) zaszczepili się przeciw COVID-19. 

Nie mam żadnych śladów ani miejscowych, ani ogólnych. Czuję się bardzo dobrze. Zachęcałem, zachęcam i będę zachęcał do szczepień, bo one są jedyną drogą do tego, żebyśmy powstrzymali pandemię – powiedział w środę były marszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS). 

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki (KO) i były marszałek tej izby Stanisław Karczewski (PiS), którzy są lekarzami, zaszczepili się we przeciw COVID-19 w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. 

– Przed chwilą sprawdzałem miejsce wkłucia. Nie mam żadnych śladów ani miejscowych, ani ogólnych. Czuję się bardzo dobrze. Zachęcałem, zachęcam i będę zachęcał do szczepień, bo one są jedyną drogą do tego, żebyśmy powstrzymali pandemię – powiedział Karczewski w TVP Info. 

Dodał, że na świecie wykonano już ponad 4 mln szczepień, a powikłań jest bardzo niewiele. Zdaniem Karczewskiego temat powikłań po zażyciu leków jest zupełnie naturalny. 

– Studiowałem już dosyć dawno, ale pamiętam stwierdzenie mojego wykładowcy z farmakologii, który mówił, że jedyny lek, który nie daje powikłań to Carbo medicinalis, czyli węgiel. Można najeść się tego, nawet trzeba w niektórych przypadkach, duże ilości i nie ma żadnych działań ubocznych – powiedział polityk PiS. 

Tomasz Grodzki, Stanisław Karczewski, szczepienie, COVID-19
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki (KO) i były marszałek tej izby Stanisław Karczewski (PiS) zaszczepili się przeciw COVID-19. 

Karczewski był chory na COVID-19. Powołując się na swoje doświadczenie, powiedział, że wie, jak dziwna i uciążliwa jest ta choroba. 

– Naprawdę warto ponieść jakieś ryzyko. Siadając wczoraj na fotelu, ponosiłem ryzyko, ono nadal występuje, ale w miarę upływu czasu jest coraz mniejsze. Powinniśmy się szczepić – powiedział Karczewski. 

Zakażenia i zgony na COVID-19 – 30 XII 2020 

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 12 955 osób, najwięcej przypadków wykryto na Mazowszu – 1600. Zmarło 565 chorych – podało w środę Ministerstwo Zdrowia. 

Nowe przypadki pochodzą z województw: mazowieckiego (1600), wielkopolskiego (1585), śląskiego (1299), kujawsko-pomorskiego (1106), pomorskiego (1101), zachodniopomorskiego (996), warmińsko-mazurskiego (988), łódzkiego (801), dolnośląskiego (674), lubelskiego (609), małopolskiego (541), podlaskiego (426), lubuskiego (349), podkarpackiego (279), opolskiego (206) i z świętokrzyskiego (159). 

Ministerstwo przekazało, że informacje o 236 zakażeniach nie zawierają wskazania adresu. Uzupełni je inspekcja sanitarna. 

Na COVID-19 zmarło 125 osób, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami – 440 chorych. 

Liczba potwierdzonych wynikami badań zakażeń koronawirusem – od marca, kiedy wykryto w Polsce pierwszy przypadek – wynosi 1 mln 281 tys. 414. 28 019 osób zmarło. 

Resort przypomniał, że w związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP globalna liczba zakażeń od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń. 

KW

Wykop Skomentuj95
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości