17 obserwujących
1038 notek
2186k odsłon
  749   1

Uwaga na ten produkt z Lidla! Parówki z groźną bakterią będą wycofane

Parówki "Pikok z szynki 250 g" będą wycofane ze sprzedaży.
Parówki "Pikok z szynki 250 g" będą wycofane ze sprzedaży.

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed zakupem parówek "Pikok Pure" dostępnych w sieci Lidl. Wykryto w nich bakterie listerii, które mogą doprowadzić do poważnych zaburzeń naszego zdrowia. 

Niezdrowe parówki

Jak podaje na swoich stronach GIS, badania wykazały w produkcie o nazwie „PIKOK PURE PARÓWKI Z SZYNKI 250 g” bakterie Listeria monocytogenes. Spożywanie takiej żywności może prowadzić do powstania listeriozy - groźnej choroby zakaźnej, której objawami są posocznica, a nawet niewydolność oddechowa i w skrajnych przypadkach zapalenie opon-mózgowych. 

Groźna bakteria 

Parówki firmy Pikok prawdopodobnie znikną z półek Lidla. - W wyniku niezwłocznego powiadomienia producenta przez organy urzędowej kontroli, o wykryciu bakterii Listeria monocytogenes w badanych próbkach wyrobu, zakład uruchomił procedurę wycofania produktu z rynku. Przedsiębiorca poinformował odbiorców o konieczności zatrzymania dystrybucji, wycofania i poddania utylizacji partii wyrobu - stwierdza GIS. 

Inspektorzy zalecają, by nie spożywać parówek "Pikok Pure z szynki" z terminem przydatności do 4 maja 2021 roku. Partię wyprodukował Sokołów S.A. oddział w Czyżewie. - Organy urzędowej kontroli żywności monitorują proces wycofywania - oświadczył GIS. 

Jeśli pojawiły się objawy zakażenia bakterią, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Listeriozę leczy się tylko i wyłącznie antybiotykami. 

GW


Lubię to! Skomentuj31 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości