49 obserwujących
793 notki
1002k odsłony
  815   3

Za co można dziś cenić PiS?

Czy za to można z perspektywy cenić PiS? Szczerze? Ja nie potrafię.

Tym bardziej dzisiaj nie potrafię, kiedy ponownie odzyskując władzę, już jako Dobra Zmiana zamiast dokonywać obiecanych w kampanii realnych zmian PiS wskoczył z czasem, niejako w buty swoich politycznych przeciwników. Utworzył jakieś kretyńskie rekonstrukcje rządowe, którymi pozbywa się ze stanowiska rzetelnej premier, oraz pożytecznych dla kraju ministrów. Uderza swoimi rozporządzeniami w gospodarkę. Zawarł na powrót idiotyczną koalicję.  Czy i teraz lampka się nie zapala?

Mówi się ostatnio dużo o aferach VAT. Ja nie jestem ekonomistą, ale wydaje mi się, że ta dyskusja to nie przymierzając jest jak przekrzykiwanie się głupiego z głupim, że ja rządzę lepiej, a ty rządziłeś gorzej. Przecież to nie ma żadnego sensu. Brać się do roboty i nie gadać. 

Tymczasem PiS lubi dużo gadać, a najgorsze że markuje robotę.

Postawił na plusy w mieszkalnictwie. Temat chwalebny i potrzebny, znamy od lat ten problem. Ale gdzie one są, te mieszkania? Sam pamiętam prezesa Kaczyńskiego jak wbijał  wświetle kamer szpadel w Białej Podlaskiej pod osiedle. Oraz zapowiedzi w teklewizji rządowej ile to mieszkań się wybuduje dzięki programowi. Dzisiaj nad projektem mieszkania + zpadła głucha cisza, dlaczego? Bo podobno są jakieś  nieunormowane sprawy prawne, sprawy własności, a to już sprawa samorządów. To po jaką, za przeproszeniem cholerę, ten cały medialny gwizd?

Unormujcie, ogarnijcie problemy, i dopiero ogłoście, że idzie do przodu, ale wiadomo, to jest polityka, jak to się śmiano przed wojną? Aha, że jedni trafili pod krowi cycek a drudzy pod krowi ogon.

Mierzeja Wiślana. Pomysł jak najbardziej ze wszechmiar trafiony, a nawet konieczny na wczoraj. Może się to, co zrozumiałe, oczywiście nie podobać polskim sympatykom Moskwy i Berlina, ale jest to przedsięwzięcie arcyważne dla naszej gospodarki i bezpieczeństwa.

Centralne Lotnisko? Już niekoniecznie, wydaje mi się, że ktoś się zbytnio zapatrzył w PiS na osiągnięcia II RP i na COP. Nie te czasy.

500+? To w założeniu był dobry porgram, ale został zmarnowany przez inflację oraz przez brak roztropności i zwyczajny strach.

Jeden z komentatorów na Salonie, o ile dobrze pamiętam napisał, że prezesem Kaczyńskim i PiS-em zarządza strach, z tego powodu nie jest on w stanie osiągnąć tego co zaplanował. Być może, ja już przestałem się nad tym specjalnie zastanawiać. Odnoszę tylko wrażenie, że zarówno politycy w opozycji, czy też w rządzie nie mają po prostu żadnego pomysłu na rządzenie. Nawet wczoraj, zaproszony via internet do studia TVP Info poseł Braun z Konfederacji zamiast merytorycznie pytać i odpowiadać na zadane pytania, jak to zwykle potrafi robić na posiedzeniach sejmowych wdał się nie wiedzieć czemu w jakieś przepychanki z redaktorem i innymi gośćmi na temat innego posła Konfederacji pana Mentzena, czym wyszedł w efekcie na niepoważnego polityka. Potem będą sobie zadawać na zebraniu zarządu partii pytania dlaczego poparcie nam spadło? ale to tak na marginesie.

Jak widać PiS poparcie wyborcze z premedytacją roztrwonił. Roztrwonił, bo wielkiego pomysłu na Rzeczpospolitą od samego początku poza pustymi hasłami nie miał. ZP działa więc jak mający słabą kartę wreku gracz w brydża: weźmiemy z tej "plaży" ile się da, bo więcej się nie da, i robimy sobie zapis na trzy lewy. Tym samym rozdwojona ZP daje zielone światło kolejnym pseudo naprawiaczom Polski w tym skrajnej lewicy. Neokomunista Czarzasty już się cieszy, że wywali Kościół z przestrzeni publicznej , a LGBT-owiec Biedroń, to nawet z radości biodrami kręci, że będzie wreszcie w Polsce przyjazny mu ustrój homosiomo. Przewaga więc plusów nad minusami żadna.

Dopiszę tylko latawcom wszelkim, że cena popularnej benzyny 95Pb na Orlenie przekroczyła 5 złotych, za litr płaci się już  5.13. Natomiast na BP ta cena podchodzi już pod sufit 5 złotych. A podobno mieliśmy tego wszystkiego za Dobrej Zmiany nie doświadczyć.


Lubię to! Skomentuj64 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka