53 obserwujących
863 notki
1060k odsłon
  2018   3

Marszałek Witek wyrzuca posła Brauna z obrad Sejmu.

A teraz na poważnie.

Pytanie: czy Dobra Zmiana dba o prawa obywatelskie i czy w związku z tym żyjemy w państwie prawa? Odpowiedź brzmi NIE.

Oczywiście dla niknących w zastraszającym tempie wyborców PiS (chyba że wybory zostaną sfałszowane na korzyść PiS) oraz odbudowujących swoją wiarę w przejęcie rządów po prezesie Kaczyńskim przez  wyznawców Platformy Obywatelskiej oraz Lewicy, w tym tęczowej, pytanie będzie jak najbardziej bezasadne. Pierwsi, czyli PiS wierzą bowiem święcie mimo czynionego zła, że prawo nie jest łamane w żadnej jego kresce, a drudzy (PO, Hołownia, PSL, Razem, SLD) swoją wiarę w prawo opierają jedynie  na potencjalnych zyskach płynących z odzyskania władzy, której owe prawo ma bezwzględnie służyć. Dla nich również więc prawo znaczy tyle, ile oni sami na nim zarobią.

Jak to wygląda w rzeczywistości? Pokazuje to osoba posła Grzegorza Brauna z Konfederacji, jakże znienawidzonego zarówno przez obecnie rządzących, w tym wiernych rządowi wyborców oraz  opozycję w osobach polityków i  ich ulicznych piorunkowych popieraczy.

Oczywiście można się śmiać, ale łamanie prawa przez Marszałek Sejmu pani Witek, która będąc Marszałkiem nie potrafi w żaden sposób merytorycznie uzasadnić swojego postępowania wobec posła zapisem w kodeksie prawa, opierając swoją decyzję jedynie  na beznadziejnym rozporządzeniu rządowym bez jego umocowania w prawie i Konstytucji  świadczy wyraźnie, że Grzegorz Braun jest dla rządzących oraz tzw. opozycji niezwykle niewygodnym przeciwnikiem politycznym. Przemawiają o tym także zjednoczone POPiSowe brawa z ław sejmowych, że ma on opuścić salę Sejmu za...brak maseczki co pokazuje filmik 

https://www.youtube.com/watch?v=_1BZF5T_To4

Druga sprawa to wybory na prezydenta Rzeszowa. Poseł Braun startuje tam jako kandydat na prezydenta miasta z ramienia Konfederacji. Po konferencji prasowej  podeszli do niego jednak i jego współpracowników tamtejsi policjanci, co nagrała i pokazała lokalna telewizja "Rzeszów24.pl".

Poraża tutaj widza również nie tylko nieprawdopodobna wręcz tendencyjność zachowania stróżów prawa z Rzeszowa, jeśli nawet nie ich bezmyślność w postępowaniu, pozwiązana z idiotycznym łamaniem przez nich samych prawa, co niedozwolone prawem zakłócanie kampanii wyborczej, oraz czepianie się prawdopodobnie (kij trzeba jakiś znaleźć żeby uderzyć) brak maseczek u konferujących, co jest także niezgodne z prawem, które określa wyraźnie art. 191 § 1 KK , czyli  że "Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3."

Ale co to PiS obchodzi. Przecież oni rządzą, i to powinno obywatelom wystarczyć za całą wykładnię prawa w Polsce.

https://www.youtube.com/watch?v=yrj7aXTIKoI

Lubię to! Skomentuj152 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka