3 obserwujących
271 notek
60k odsłon
178 odsłon

Platforma Obywatelska

Wykop Skomentuj3

Platforma Obywatelska

Partia polityczna o nazwie Platforma Obywatelska RP powstała w fazie tworzenia układu partyjnego PO-PiS w Polsce.

Człon końcowy w nazwie partii jest często pomijany lub nie zauważany.

Partia ta w pierwotnym założeniu miała być polityczną odnogą organizacji biznesowych.

Chcąc-niechcąc musiała przyjąć jednak pewne założenia dotyczące prowadzenia bezpiecznego biznesu, podstawy moralności w biznesie polskim.

Jak sama nazwa wskazuje partia ta ma na celu aktywizację indywidualną i społeczną Polaków, oraz wprowadzenie Polaków do światowego nurtu kulturowego, progresywizm.

Istotnym elementem są tutaj szkoły doskonalenia języków obcych.

Niestety okazuje się, że świat niewiele ma do zaproponowania w zakresie rozwoju kulturowego, głównie jest to jawne ujęcie w prawie tego, co dotychczas już u nas występowało, ale ze względów naszych zasad społecznych nie było ujęte w prawie, tj. było w zakresie pozaprawnym, na marginesie zjawisk kulturowych: aborcja, eutanazja, seksualizacja.

Wydaje się, że także w biznesie następuje przesunięcie od branż zaspokajających podstawowe masowe potrzeby człowieka: żywność, mieszkania (budowa+zarządzanie+sprzątanie bloków i biur), gastronomia, itd., do branż rozwijających właściwości i cechy osoby ludzkiej: trenerzy personalni, dietetycy osobiści, osobiści lekarze, doradcy prawni i finansowi, kierowcy, wykonują w szerszym zakresie to, co dawniej robiły guwernantki – rozwój tego rodzaju usług typu „człowiek do człowieka” wydaje się kierunkiem właściwym społecznie.

Jest to niestety powszechnym zjawiskiem, mankamentem wszelkich organizacji międzynarodowych, że temat tworzenia ułatwień prowadzenia biznesu, łagodzenia różnic kulturowych, zostaje zastąpiony przez prymitywne i autorytarne narzucania tzw. „globalnych trendów kulturowych”.

Wydaje się, że na teraz Platforma Obywatelska straciła rozeznanie, co do swoich pierwotnych założeń, i mocno potrzebuje powrotu do korzeni.


Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka