44 obserwujących
4732 notki
1692k odsłony
267 odsłon

Rozdział lewicy od państwa

Wykop Skomentuj35

Rozdział lewicy od państwa. Raz na zawsze. Wpisany do konstytucji.

https://wpolityce.pl/swiat/445313-geje-i-lewacy-wsciekle-zaatakowali-katolicka-procesje 

Bardzo mi to sformułowanie Krzysztofa Bosaka przypadło do gustu. Autor wypowiadająć to hasło pół żartem zapewne nie zdawał sobie sprawy, że trafił w dziesiątkę. Najwyższy czas, by politykę zracjonalizować i pozbawić wpływu na nią osoby niezrównoważone emocjonalnie i intelektualnie. 

Tak jak do obrotu towarowego dopuszczamy tylko towary dobrej jakości, tak też nie ma powodu, dla którego nie mielibyśmy równie racjonalnie postępować w kwestii polityki i dopuszczać do udziału w niej tylko projekty dobrej jakości. Polityka to troska o dobro wspólne, a więc i programy polityczne powinny odnosić się do całości tego dobra i przedstawiać zintegrowany pakiet propozycji. 

Istnieje bariera procentowa dopuszczająca partie do udziału w rządzeniu państwem i podobną barierę należy postawić, by nie dopuszczać do zakładania bytów pseudopolitycznych przez fanatyków i idiotów o ambicjach organizowania innym życia na swoją dziwaczną modłę. Niech sobie działają w rozmaitych stowarzyszeniach a od polityki niech się trzymają z daleka. 

Skądinąd wiadomo, że nauka dostarczyła już dowodu na zdecydowaną wyższość konserwatyzmu nad opcją lew-lib. W lewicowo-liberalnym świecie na opak konserwatyzm jest be, co jednoznacznie dowodzi jego racjonalności. Zakres propozycja, jakim powinien odpowiadać program polityczny został dokładnie przedstawiony w pracy znakomitego psychologa kultury Jonathana Haidta zatytułowanej "Prawy umysł". Wystarczy sięgnąć i wykorzystać. 

Do działania na scenie politycznej dopuszczane mogą być tylko partie przedstawiające zintegrowane projekty polityczne obejmujące wszystkie istotne sfery życia społecznego zakotwiczone w ludzkiej naturze. Tu przypominam swoją koncepcję natury ludzkiej jako zdolnośći nawiązywania relacji społecznych z pakietu prawda, miłość, wolność. Jeżeli partia nie posiada takiego zintegrowanego pakietu politycznego, o jakim mówi Jonathan Haidt, jej działalność nie ma racjonalnego uzasadnienia. 

Według koncepcji Haidta polityka musi opierać się na 6 fundamentach moralnych: 

1. fundament troska/krzywda 

2. fundament sprawiedliwość a/oszustwo

3. fundament lojalność/zdrada

4. fundament autorytet/bunt

5. fundament świętość/upodlenie

6. fundament wolność/ucisk

Konserwatyści odwołują się do 6 fundamentów, lewica do trzech. Kto ma lepszy program nie ulega wątpliwości. 

Jałowość społeczna, bezpłciowość i kastracja intelektualna środowisk lew-lib ujawniła się jednoznacznie w dewiacyjnych postulatach oderwanej nie tylko od bytu społecznego lecz nawet od samej biologii ideologii LGBTXYZ. To są rytuały pogrzebowe demoliberalizmu.

Wykop Skomentuj35
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka