ziomek Zpoziomek ziomek Zpoziomek
71
BLOG

Tuzy Rządu i odnowy moralnej IVRP !

ziomek Zpoziomek ziomek Zpoziomek Polityka Obserwuj notkę 44

1. Andrzej Lepper- Wicepremier Rządu IV RP - wieloletni członek i działacz PZPR. Skazany ponadto prawomocnymi wyrokami za przestępstwa pospolite!

2. Andrzej Kryże - Wiceminister Sprawiedliwości IVRP- członek PZPR do jej końca. Skazywał w stanie wojennym. Skazał między innymi Bronisława Komorowskiego z PO za udział w manifestacji na warszawskim Placu Zwycięstwa w rocznicę odzyskania niepodległości. W uzasadnieniu wyroku pan Kryże napisał m.in., że „demonstracyjnie okazywali lekceważenie dla narodu polskiego, twierdząc m.in., że nie jest on narodem wolnym i niepodległym”. Kryże jako przewodniczący Wydziału IV Sądu Okręgowego w Warszawie organizował też usuwanie sędziów wydających łagodne wyroki wobec działaczy podziemnej opozycji – po objęciu przez niego kierownictwa Wydziału, część pracujących w nim sędziów odeszła, a orzecznictwo w stosunku do działaczy podziemnej opozycji uległo zaostrzeniu. Ps. W tym czasie nasz strugany „bohater opozycji” Premier Jarosław Kaczyński spokojnie pracował sobie w Ośrodku Badań Społecznych Region Mazowsze, a jego braciszek Lech niewiele wcześniej spokojnie obronił pracę doktorską z marksistowskiego prawa pracy obficie odwołując się przy tym do Lenina.

3. Zbigniew Wasserman - Minister koordynator ds. służb specjalnych IV RP. PRL-owski prokurator od lat 70-tych.W krakowskiej prokuraturze prowadził kilka śledztw przeciwko działaczom Niezależnego Zrzeszenia Studentów. W PRL „szuja” i „prokurator” znaczyły to samo.Obecnie oskarżony przez śląska Alexis(tą samą która oskarżyła Blide) o branie łapówek w aferze węglowej.Jego nazwisko przewija sie kilkakrotnie w zeznaniach świadków jak twierdzi jeden z tygodników.
Wiadomo,że od 2004 roku polska prokuratora prowadzi śledztwo dotyczące ukrycia przez Wassermanna i jego ludzi w 2001 roku ważnych dokumentów dotyczących „Afery Orleanu”
W całej sprawie chodzi o słynny anonim przekazany ministrowi Kaczynskiemu w lutym 2001 r. Zawiadamiający prócz pisemnego zawiadomienia przekazał prokuraturze również kopie tajnego pełnomocnictwa udzielonego przez zarząd Orleanu. Na mocy tego dokumentu J&S stał się poprzez fakt uzyskania wyłącznego prawa koordynacji dostaw ropy rurociągiem „PRZYJAŻN” – monopolistą. Gdyby ta sprawa wyszła w lutym bądź marcu 2001 roku nie doszłoby zapewne do nieprawidłowości, które legły i podstaw powołania komisji śledczej.
Całość postępowania miała prowadzić PO w Płocku - niejaki prokurator Sadowski. Śledczy Sadowski widząc, ze w zawiadomieniu jest mowa o załącznikach nie zadał sobie trudu zwrotnego zapytania się Wassermanna, gdzie się one podziały. Sprawę Orleanu i monopolu J&S badano jedynie w ramach postępowania sprawdzającego i trwało to całej siedem dni. W decyzji o odmowie wszczęcia postępowania prokurator słowem nie zająknął się na okoliczność niedostarczonych dokumentów. Zwrotnie kopie decyzji o odmowie wszczęcia postępowania przez PO w Płocku otrzymał Prokurator Krajowy obecnie poseł Wassermann. Nasz „Oberszpieg” pomimo obowiązku zrelacjonowania całości postępowania w Płocku ministrowi Kaczynskiemu, nie zauważył, że zapomniał dołączyć do całości akt, przekazywanych do Płocka za pośrednictwem PA w Warszawie, wszystkich otrzymanych od ministra dokumentów. Prokurator Sadowski był też przesłuchiwany przez sejmową komisje śledcza ds. Orlenu. Nie wiadomo co powiedział, bowiem Wassermann doprowadził do tego, żeby świadek, którego prace wcześniej recenzował, odpowiadał za zamkniętymi drzwiami.
Przez prawie dwa lata Prokuratura w Krakowie (do 19 lipca br.) nie zauważała „wątku Wassermanna” tj. ukrycia istotnych dla „afery Orleanu” dokumentów. Żeby było ciekawiej dokumenty dotyczące warszawskich prokuratorów zostały wyłączone ze sprawy „Płockich numerów” i przekazane do Prokuratury Okręgowej w Krakowie.
I tu powstaje kuriozalna sytuacja. PO w Krakowie to rodzima jednostka prokuratora Wassermanna. Prokurator Okręgowy w Krakowie - Karp, to były prokurator z Kielc, którego działalność Wassermann nadzorował przez prawie 10 lat. Karp zapewne sobie poradzi z obiektywnym prowadzeniem śledztwa, które dotyczy jego byłego i dobrego kolegi. Nadto nie wiadomo, kto i co jeszcze ma na Prokuraturę Okręgową w Kielcach?
Wasserman w czasie stanu wojennego żądał najwyższych dopuszczalnych kar za byle pierdołę, a za czasów min.Kaczyńskiego ukręcał sprawy pedofilskie oraz umorzył ekspresowo śledztwo w sprawie defraudacji w Orlenie za prezesury Modrzejewskiego.
Nawet jeśli pan Renata sie myli to działalność Wassermana w latach 70 tylko powinna utwierdzić wszystkich ,ze nie był gorszy od tych prokuratorów którzy prowadzili sprawę Staszka Pyjasa.Za co p.Wassermann otrzymał w latach 70-tych Krzyż Zasługi?

4. Wojciech Jasiński- Minister Skarbu IV RP- członek PZPR w latach 1976 - 1981, szef Wydziału Spraw Wewnętrznych w Płockim Urzędzie Miasta, przybudówki SB, co ciekawe, w czasie debaty sejmowej, indagowany na okoliczność przynależności do PZPR Jasiński nie przyznał się do tego, a w jego życiorysie zaprezentowanym posłom nie było na ten temat ani słowa.

5. Andrzej Aumiller- Minister Budownictwa IV RP- zasłużony komunista, wieloletni członek PZPR, a następnie i Unii Pracy. Przyjmuje zapisy na 3 mln mieszkań Kaczyńskiego i gruszki na wierzbie.

6. Anna Kalata - Minister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Członek PZPR jak i SLD.

7. Zbigniew Graczyk- Wiceminister Gospodarki Morskiej IV RP - przez 20 lat należał do PZPR, będąc między innymi członkiem jej Komitetu Wojewódzkiego w Szczecinie. Był również w kierownictwie nomenklaturowej spółki Interster, która była folwarkiem partyjnych dygnitarzy, m. in. Sekuły i Rakowskiego.

8. Marek Grabowski - Wiceminister Zdrowia IV RP(członek PZPR i SLD) dzięki rekomendacji SLD był zastępcą głównego inspektora sanitarnego w rządach Leszka Millera i Marka Belki. Premier powołał go na stanowisko wbrew wcześniejszym zapowiedziom polityków PiS, że w rządzie nie będzie osób rekomendowanych na publiczne funkcje przez SLD

9. Ewa Sowińska- Rzecznik Praw Dziecka IV RP. W latach 1977-1980 należała do PZPR.

10. Krzysztof Zaręba - Wiceminister Środowiska IV RP, były członek PZPR, a w rządzie Leszka Millera główny inspektor ochrony danych osobowych. Premier powołał go na stanowisko wbrew wcześniejszym zapowiedziom polityków PiS, że w rządzie nie będzie osób rekomendowanych na publiczne funkcje przez SLD.

11. Bogusław Kowalski Wiceminister Transportu IV RP. W latach 80 członek PRON. Figuruje w materiałach służb specjalnych PRL jako tajny współpracownik o kryptonimach „Mieczysław” i „Przemek”. Z dokumentów SB znajdujących się w IPN wynika, że w styczniu 1988 roku Kowalski został zarejestrowany w dzienniku rejestracyjnym jako TW „Mieczysław” pod numerem 54803.

12. Bogdan Socha -Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP - był do samego końca członkiem PZPR. Pracował w Komitecie ds. Młodzieży i Kultury Fizycznej, kierowanym przez Aleksandra Kwaśniewskiego. Był organizatorem kampanii prezydenckiej Kwaśniewskiego - został wtedy szefem słynnego autobusu `Kwach'. Po udanej kampanii Socha przez dwa lata pracował w pałacu prezydenckim.

13. Romuald Poliński- kolejny Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Przez wiele lat członek PZPR, a w rządach SLD doradcą ministrów Kołodki i Belki. Premier powołał go na stanowisko wbrew wcześniejszym zapowiedziom polityków PiS, że w rządzie nie będzie osób rekomendowanych na publiczne funkcje przez SLD.

14. Maciej Łopiński - Rzecznik Prezydenta IV RP - w okresie 1975 - grudzień 1981 należał do PZPR i pracował na nomenklaturowym stanowisku sekretarza redakcji gdańskiego tygodnika `Czas', klasycznego pisma partyjnego `po linii i na bazie' (szefostwo z PZPR-owskiej nomenklatury, cenzura, wytyczne z KW itd.).

15. Krzysztof Śniegocki, Sędzia Trybunału Stanu IV RP wybrany jako kandydat PiS i LPR. W latach 80. jako radca ministerstwa rolnictwa aktywnie występował w sądzie pracy przeciwko wyrzuconemu z pracy za działalność związkową działaczowi „Solidarności”.

16. Ryszard Siewierski- Zastępca Komendanta Głównego Policji IV RP- członek PZPR do końca (1990). W latach 1987-1990 był zastępcą szefa Rejonowego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Jeleniej Górze ds. polityczno-wychowawczych, był klasycznym oficerem politycznym, krzewiącym socjalizm wśród milicjantów i sprawdzającym czy nie chodzą do kościoła lub nie mają kumpli w opozycji.

17. Karol Karski (PiS) obecnie radykalny przewodniczący komisji IV RP ds. zmian w ustawie lustracyjnej. Aparatczyk władz centralnych socjalistycznego ZSP na Wydziale Prawa i Administracji UW. Pod koniec lat 80 startował z poparcia PRON (organizacji utworzonej przez PZPR w stanie wojennym) w wyreżyserowanych i sfałszowanych przez komunistów wyborach do rad narodowych. Wtedy kiedy wszyscy przyzwoici ludzie wybory bojkotowali. Był jednym z tych ludzi którzy tworzyli ówczesny PRL i ochoczo opluwał na uczelni solidarnościowy NZS.

18. Stanisław Kostrzewski, od 25.02.2006 skarbnik PiS - był aktywnym członkiem PZPR do końca jej działalności. Żeby było ciekawiej - od 31.12.2005 jest wiceprezesem Banku Ochrony Środowiska i nie ma tu żadnego konfliktu interesów lub niejasności.

19. Henryk Biegalski, Henryk Biegalski, decyzją ministra sprawiedliwości został szefem Centralnego Zarządu Służby Więziennej. W lipcu 1982 r dzięki podsłuchom i więziennej agenturze SB dowiedziała się, że w gdańskim areszcie ma dojść do głodówki "politycznych". Postawiono na rozwiązanie siłowe. Naczelnik aresztu Henryk Biegalski wysłał do uspokajania więźniów trzystu funkcjonariuszy Służby Więziennej uzbrojonych w pałki i tarcze. Opornych wyciągali z cel, żądali, by jedli przygotowany posiłek. To była krwawa jatka - mówi funkcjonariusz, który uczestniczył w tamtej akcji. - Krew bryzgała na podłogi i ściany. Wszystko przez to, że znalazło się kilku nadgorliwych funkcjonariuszy i zabrakło kogoś mądrego, kto by ich powstrzymał. Rannych ściągano na dół do łaźni i po obmyciu trafiali do ambulatorium. W całym areszcie było słychać krzyki bitych. Od 1969 r. do końca lat 80. był członkiem PZPR. Od marca 1982 r. należał do Komisji Bezpieczeństwa i Ładu Publicznego KW PZPR w Gdańsku.

20. Jerzy Bahr, 19.05.2006 mianowany ambasadorem RP w Moskwie - w latach 1976 - 1980 w randze I sekretarza pracował w Ambasadzie PRL w Bukareszcie (sekretarz ds. prasowych). Do stanu wojennego był członkiem PZPR. Za prezydentury Kwaśniewskiego był po Siwcu (od marca 2005) szefem BBN i członkiem RBN.

21. Krzysztof Czabański, mianowany 01.07.2006 na prezesa Polskiego Radia S.A. - były dziennikarz m.in. `Sztandaru Młodych' i `Zarzewia'. W latach 1967-1980 należał do PZPR.

22. Stanisław Podlewski, mianowany 17.07.2006 dyrektorem departamentu rybołówstwa w ministerstwie rolnictwa - należał do PZPR do końca jej istnienia.

23. Marcin Wolski, 21.07.2006 mianowany został dyrektorem I programu PR - od 1975 roku do końca był w PZPR, będąc m.in. sekretarzem POP w PR.

24. Tomasz Gąska, mianowany 25.07.2006 nowym wiceprezesem Radia PiK z nadania PiS - były PZPR-owski aparatczyk, który strzegł linii partii i bronił stanu wojennego. Był członkiem PZPR, sekretarzem Podstawowej Organizacji Partyjnej w tygodniku `Fakty' i zastępcą redaktora naczelnego tej gazety od 1979 roku, przez stan wojenny, aż do upadku komunizmu, odznaczony medalem im. Janka Krasickiego. Używając pseudonimu Tomasz Hellen pisał m.in. peany na temat WRON, a w tekście `Jaka może być partia' nawoływał do odrodzenia w PZPR `ducha leninowskich zasad'.

25. Jan Sulmicki, kandydat na prezesa Narodowego Banku Polskiego, zgłoszony 11.12.2006 przez Kaczyńskiego - były aktywista PZPR w SGPiS (obecnie SGH), także w stanie wojennym. 14.12.2006 zrezygnował z kandydowania z "powodów rodzinnych".

26. Maciej Giertych były członek PRON i Rady Konsultacyjnej przy gen Jaruzelskim poparł dekret o wprowadzeniu stanu wojennego i delegalizację Solidarności. Wiosną 1989 roku brał udział w obradach "Okrągłego Stołu" jako doradca Gen. Jaruzelskiego. Nigdy nie został zarejestrowany jako Tajny Współpracownik, ponieważ SB uznała, że jest wystarczająco przydatny jako współpracownik zupełnie jawny. Patriotyczny Ruch Odrodzenia Narodowego (PRON) - organizacja polityczna utworzona w okresie stanu wojennego przez PZPR i podporządkowane jej stronnictwa polityczne oraz organizacje katolickie w celu propagandowego wykazania poparcia społeczeństwa dla polityki partii, a w szczególności wprowadzenia stanu wojennego.

27. Ryszard Bender także członek PRON i poseł na Sejm PRL. Vice-prezes PZKS, które oficjalnie poparło wprowadzenie stanu wojennego w 1981.Obecnie senator LPR.

28. Janusz Maksymiuk z Samoobrony, negocjował z PiSem jak mówi J. Kaczyński „najlepszą od 17 lat koalicję rządową” .W PZPR od 1975 do końca. Umieszczony na liście krajowej PZPR w wyborach '89 obok takich tuzów jak Kiszczak, Kania, Florian Siwicki, Rakowski. TW "Roman". Figuruje w kartotece ogólnoinformacyjnej wydz. II BEiA UOP. zarejestrowany pod nr 46734 dnia 15.07.83 przez Pion VI RUSW Oleśnica. Nr archiwalny 60430/I, nr mikrofilmu 60430/1. Miejsce archiwizacji WEiA del. UOP we Wrocławiu. Data zaprzestania kontaktów 27.09.89.

29. Stanisław Łyżwiński, wiceprzewodniczący Samoobrony. W czasach PRL był członkiem ZSL, w III RP zaangażował się w działalność powiatowej organizacji SLD. Świadomy i tajny współpracownik SB.

30. Bolesław Borysiuk wybrany do KRRiT za zgodą Kaczyńskich. Był strażnikiem "jedynie słusznej linii Roberta Kwiatkowskiego", przez lata prezesa TVP z ramienia SLD i jednego z czarnych bohaterów afery Rywina . Do PZPR należał od 1971 r. „Bolek nie jest lubiany, silne poparcie ma tylko wśród byłych aktywistów PZPR i SLD, szczególnie tych z frakcji Millera”

31. Irena Okrągła, powołana 01.12.2005 przez ministra Ziobro na stanowisko zastępcy prokuratora generalnego. W 1985 r., pełniąc funkcję wiceszefowej Prokuratury Rejonowej w Sopocie, podjęła decyzję o aresztowaniu Jarosława Malca, działacza opozycji, zatrzymanego przez milicję w czasie rozlepiania plakatów nawołujących do bojkotu wyborów do Sejmu.

32. Wiesław Jan Kurowski, członek Rady Politycznej PiS – tajny współpracownik „Sławek”, „Radosław”, „Jacek”, donosił na Andrzeja Czumę, który informuje o tym na swojej stronie internetowej. Na stronie PiS pan Kurowski nie figuruje na liście członków Rady, ale – co ciekawe – w wersji angielskiej strony dalej jest jej członkiem.

33.Kornatowski tuszował zbrodnie Milicji Obywatelskiej, jest jednym z niewątpliwych i pierwszoplanowych autorytetów PiS.Jego portret powinien wisieć w klubowej izbie pamięci obok takich sław jak: Jasiński, Wassermann, Kryże i wielu innych.

34.Jerzy Robert Nowak dziennikarz prorządowego ND.JR Nowak w latach 1981-1991 był wysoko postawionym działaczem Stronnictw Demokratycznego, przez pewien okres był kierownikiem wydziału propagandy centralnego komitetu SD. Kandydował na prezesa Stronnictwa, ale otrzymał zaledwie trzy głosy. Również bez powodzenia zabiegał o stanowisko wiceprzewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji, którym kierował Jerzy Urban. Od 1 lutego 1972 do 1 lipca 1974 roku pracował w Ambasadzie PRL na Wegrzech jako drugi sekretarz.

Jak wielu ubeków ma jeszcze ten rząd w "rękawie" Czy ławka PIsu jest taka krótka ,ze sięga sie po ludzi o tak splamionych życiorysach?

Tym bardziej nie dziwią mnie obecne opory PISu w prawie powszechnej dostępności do akt służb bezpieczeństwa PRLu. Czy może to być ktoś z wierchuszki partii rządzącej a może ktoś z bliskiej rodziny? Pytań jest wiele. PO powinna powiedzieć sprawdzam w nadchodzącym tygodniu!

 

PS

CDN

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka