niziołek z Mordoru niziołek z Mordoru
1265

wygrana wojenka polsko - ruska

niziołek z Mordoru niziołek z Mordoru Piłka ręczna Obserwuj temat Obserwuj notkę 38

Taka mała wojenka, w grupie na MŚ w piłce ręcznej. Nie wychodził polskiej drużynie ten mecz, na początku cztery bramki straty, potem mozolne odrabianie, dochodzenie na 1-2 bramki, dochodzenie do remisu i znów konieczność odrabiania. Pierwsze prowadzenie w 40 minucie, potem znów oni górą, nawet na trzy bramki uciekli, jeszcze kara 2 minut dla nas blisko końca. Wyrównująca "bomba" jednookiego Bieleckiego w osłabieniu. I drugie chyba dopiero prowadzenie pod sam koniec meczu, utrzymane, jedną bramką wygrała Polska z Federacją Rosyjską w Katarze na MŚ w piłce ręcznej.

Nic przełomowego nie dało, turniej daleki od rozstrzygnięć. Piszę z czystej radości, emocji dużo, walka, upór. Handball dużo ciekawszy niż Fussball. Takie drobnostki podbudowują człowieka bardziej, niż wielkie filozoficzne traktaty.

A skazywali już tę dyscyplinę; orły Wenty się skończyły, mówili. Tak różne rzeczy ludzie mówią, a każdą z przekonaniem graniczącym z jednostkową pewnością. Tacy mądrzy są i koniec.

Dla mnie ci "ręczni" to ciekawi ludzie, bez manier "nożnych" gwiazd, ciągle walczący ze słabością swoich poniewieranych przez przeciwnika ciał, powybijanych palców, nadwerężonych stawów. Nakręcają, by dalej żyć i walczyć, do końca.