6 obserwujących
130 notek
103k odsłony
  312   0

TRANSFER 100 miliardów USD w polskich złóżach miedzi i srebra

A Saloon dalej o paluchach Lichockiej!

Obywatelski Komitet Obrony Polskich Zasobów Naturalnych przyłapał Pis na wywłaszczaniu Polaków z zasobów miedzi i srebra, właśnie odkrytych, a potwierdzonych nawet dokumentacja geologiczną kanadyjskiej spółki, pod której koncesję zmiany do ustawy Prawo geologiczne i górnicze zostały przygotowane w czasie "nocnej zmiany 2.0".

Spółki, dodajmy, zasilanej etatowo m.in. przez byłego prezesa KGHM i byłego ministra Pis.

Mowa o TRANSFERZE gigantycznej wartości 100 mld USD, z czego rząd Pis spodziewa się wpływu na PKB rzędu 3,5 mld ZŁOTYCH rocznie; głównie z podatków pośrednich, opłat etc.(sic!).

Wyobraźmy sobie, że to nie do "kanadyjskich" kieszeni popłynie ten zysk, ale polskich, gdzie "wpływ" na PKB dzięki pozostawieniu tak ogromnego kapitału w kraju byłby pewnie 10-cio krotnie większy.

Kto potrzebowałby wtedy UE, 500 + czy martwiłby się o pieniądze brakujące na onkologię?

Na Bandę Czworga trudno liczyć, ale randyści z KONFEDERACJI też tłumaczą nam, że parafrazuje : Polak "za krótki", żeby sobie poradzić z takim projektem i zasoby naturalne należą "do państwa", a nie Narodu. 

Ciekawostką może być to , że dokumentacja geologiczna mówi o klasie C2 złoż co , w przełożeniu na polski, pozwala na legalne zaniżenie szacunków o 40%(!)

Próba sprzedaży sprywatyzowania Lasów Państwowych przez PO/PSL była ostatnim porównywalnym w skali skandalem tego typu.. 


Linki w poprzedniej notce.

https://www.youtube.com/watch?v=P7Vgg3Bln6A


Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka