#zwiedzajzgorolem
Zmiana jest nieunikniona, rozwój - dobrowolny.
0 obserwujących
3 notki
609 odsłon
  175   0

Ma olbrzymią nadwagę, testuje fastfoody i obserwuje go prawie pół miliona osób

O fenomenie Youtubera który testuje fastfoody i ma prawie pół miliona subskrybentów w swoim tekście w Die Welt pisze Dennis Sand. 

image

źródło:  https://www.youtube.com/watch?v=MznF94uKu04

„Jest czwartek, trzeci dzień Gamescomu (zlotu fanów gier i nowych technologii). Mężczyzna, który nosi pseudonim sceniczny Exsl95, który brzmi jak przestarzała wersja programu do obsługi arkuszy kalkulacyjnych, siedzi teraz w tak zwanym salonie Nintendo w zamkniętym pomieszczeniu w centrum wystawowym w Kolonii ma wyraźnie zły nastrój. Znalazł tu schronienie i może chwile odpocząć. Może tu usiąść i naładować akumulatory, nie w przenośni, całkiem realne z laptopa, smartfona”. Tak swoje spotkanie z Exsl95 opisuje autor.

Exsl95 robi filmy na YouTube. „W tych filmach często siedzi przed kamerą i testuje fast food, który zamówił z dostawą, przedstawia swoje niezbyt zdrowe codzienne i cotygodniowe zakupy lub rozmawia o swoim życiu z małym penisem”.

Jak pisze autor, tutaj nie ma nikogo, kto kryłby się za fikcyjną postacią. Exsl95 ma sporą nadwagę. W komentarzach użytkownicy określają go mianem grubego Butterberga (skojarzenie z górą masła/tłuszczu). Zamienia swoją słabość w żart, z którego się śmieje, aby nikt już nie mógł się z niego śmiać. I to działa. Exsl95 jest na YouTube od zaledwie półtora roku i już zdobył prawie 500 000 subskrybentów.

Człowiek, który nazywa siebie Exsl95 to Tobias Eckmeier ma 24 lata i jest wykształconym inżynierem elektronikiem, ale między Tobiasem Eckmeier i Exsl95 nie ma dużej różnicy, ponieważ rzeczy których Tobiasz doświadcza w swoim życiu, lądują głównie nieoszlifowane i nie ozdobione na jego kanale. Nie ma przerwy, nie ma podwójnego dna. Nie ma nikogo, kto kryłby się za fikcyjną postacią, ale tylko ktoś, kto żyje tak, jak żyje, a następnie dzieli się tym życiem z Internetem.

Jak możemy przeczytać w tekście, taka zawartość jest obecnie bardzo popularna w Niemczech. YouTuberzy jak Tanzverboten lub AdlerssonPictures, odnotowali ogromny wzrost popularności w ostatnich latach. W swoich filmach nie wyglądają dobrze, ale świętują antyspołeczność, brud, fast food, życie takie, jakie jest czasami lub jakie może być, jeśli nie ukryjesz go za filtrem z photoshopu. Sukces to nie przypadek.

Zanim Exsl kręcił filmy na YouTube, dowiedział się o swoich transmisjach na żywo na Twitchu. „W każdą sobotnią noc siedział przed komputerem, grał w grę i upijał się. Przypadkowo uruchomił kamerę, która właśnie przesłała wszystko do Internetu. I nagle zaczęli go obserwować ludzie, którzy nie mieli nic do roboty w sobotni wieczór, siedząc samotnie w domu, grając w gry i upijając się, i nagle stali się częścią społeczności samotników. To spaja i przynosi efekt także dzisiaj dlatego, że Exsl pomimo swojego wirtualnego sukcesu pozostał jednym z nich, rzekomych obcych.”

Denis Sand pisze, że „kto zanurza się w świecie YouTube, nurkuje w dziwnym równoległym świecie. Prawie każdy, nastolatek zna lub rozpoznaje gwiazdy tej sceny, ale wielu twórców to właśnie: nowoczesne gwiazdy. Mają miliony obserwujących, własne media, własne kanały. Na każdym podwórku szkolnym dowiesz się kto to Tanzverboten, Exsl95 i HerrNewstime, i nigdy nie słyszał o Thorsten Schäfer.”

Źródło: die Welt;


Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości