Zygmunt Białas Zygmunt Białas
308
BLOG

We Lwowie nie wolno kaszleć w autobusie - 25.03.2020.

Zygmunt Białas Zygmunt Białas Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 15

Miesiąc temu mieszkańcy miasteczka Nowi Sanżary w środkowej części Ukrainy próbowali zablokować przyjazd ewakuowanych z chińskiego miasta Wuhan. 45 Ukraińców i ponad 30 obcokrajowców przybyło w czwartek wieczorem na kwarantannę do ośrodka w miasteczku. Doszło do zamieszek. Ludzie rzucali kamieniami, palili opony. 

Niedawno we Wrocławiu mężczyzna przyszedł do pracy i pożalił się w prywatnej rozmowie, że boli go gardło. Koleżanki (i chyba koledzy) kazali mu wrócić do domu, a gdy nie chciał tego uczynić, zakapowano go w dziale kadr. Musiał wrócić do domu. Nomen omen: firma ma swą siedzibę we Lwowie. 

Ukraińcy zdają się być szczególnie impulsywni. Widzimy to w poniższym krótkim filmie. Przesłał go bloger Metro i on przetłumaczył poniższy artykuł z 22 marca br.: https://nikopolnews.net/region/25-proisshestviya/15028-gromko-kashlyal-v-avtobuse-vo-lvove-izbili-passazhira-i-vykinuli-na-ulitsu 

Nagranie z autobusu jest także tutaj: https://video.fiev7-2.fna.fbcdn.net/v/t39.24130-2/90299240_211695546749335_6712782592713358627_n.mp4?_nc_cat=110&_nc_sid=985c63&efg=eyJ2ZW5jb2RlX3RhZyI6Im9lcF9oZCJ9&_nc_ohc=iJ9lbnyuXscAX_TQc8-&_nc_ht=video.fiev7-2.fna&oh=f820c8f67e966ce1e072677c588efe8c&oe=5E9E25EC  


Głośny kaszel w autobusie: pasażer został pobity we Lwowie i wyrzucony na ulicę

Z powodu koronawirusa kwarantanna na Ukrainie doprowadziła do załamania ruchu i spowodowała wiele sytuacji konfliktowych ze względu na ograniczenia w podróżowaniu minibusami, autobusami, trolejbusami i tramwajami, gdzie dozwolone jest tylko gromadzenie się do 10 osób. 

Kolejny incydent miał miejsce we Lwowie, gdzie pasażerowie autobusu zaatakowali mężczyznę w kabinie z powodu kaszlu, pisze NNS. Konflikt i brutalne działania w transporcie publicznym zostały sfilmowane, po czym wideo zostało udostępnione w sieci. 

Materiał filmowy pokazuje, jak jeden z pasażerów zaatakował człowieka pięściami – ofiara otrzymała cios w twarz. Następnie został złapany za nogę i został wyciągnięty na ulicę z przedziału pasażerskiego. Nieszczęsny mężczyzna chwycił się poręczy i oparł, ale ostatecznie został wyciągnięty z autobusu na przystanek, gdzie walka trwała dalej. 

Naoczni świadkowie incydentu podzielili się na dwie grupy – niektórzy domagali się, aby mężczyzna opuścił autobus, inni wzywali bijącego, by przestał. Należy zauważyć, że takie agresywne działania pasażerów były po prostu spowodowane kaszlem mężczyzny w przedziale pasażerskim. 

Nawiasem mówiąc, żaden z obecnych nie był zamaskowany, chociaż jest to jeden z wymogów kwarantanny dla pasażerów. Możesz obejrzeć wideo ze zdarzenia w autobusie we Lwowie pod tym linkiem (ostrzegamy – są sceny przekleństw i przemocy!). W komentarzach do wideo internauci wyrażają oburzenie z powodu takich działań – użytkownicy piszą, że koronawirus wkrótce stanie się testem lakmusowym i testem na ludzkość, a także obawiają się, że z powodu kichania mogą być po prostu zabici. 

Przetłumaczył: Metro


Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka