Jacek Ćwięka, fot. Facebook
Jacek Ćwięka, fot. Facebook

Straszył bombą w Sejmie, jest zatrzymany. Z jego telefonu udostępniono wpis

Marcin Dobski Marcin Dobski Sejm i Senat Obserwuj temat Obserwuj notkę 74
Z ustaleń Salon24.pl wynika, że były już działacz Konfederacji Korony Polskiej Grzegorza Brauna został zatrzymany przez policję. Jacek Ćwięka zamieścił na portalu X wpis, w którym przekonywał, że w Sejmie wybuchnie bomba, potem twierdził, że doszło do włamania na jego konto. Prokurator Szymon Banna z Warszawy potwierdził nam, że Ćwięka jest w dyspozycji policji i prokuratury.

Najpierw nieoficjalnie uzyskaliśmy informacje od prawnika z Rzeszowa, że Ćwięka potrzebuje obrońcy, bo został zatrzymany przez policję w sprawie kontrowersyjnego wpisu.

Kontrowersyjny wpis Jacka Ćwięki

Chodzi o zdarzenie sprzed dwóch dni. Jacek Ćwięka opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym oświadczył, że w czwartek „o godz. 16:01 w Sejmie RP wybuchnie bomba”. „Menora chanukowa wyleci w powietrze wraz z zapalającymi. To będzie MEGA wydarzenie. Do zobaczenia!” – zakończył swój wywód

Od razu komentujący zaczęli oznaczać profile policji na portalu X. Już wcześniej Ćwięka napisał, że „należy odżydowić polski Sejm, polski Senat i Pałac Prezydencki”. Apelował także o „usunięcie Żydów i Chanuki”.

Gdy rozpętała się burza w internecie, antybohater wieczoru twierdził, że doszło do włamania na jego konto na portalu X. Złożył w nocy nawet zawiadomienie w Komendzie Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Prokuratura potwierdza

Z ustaleń Salon24.pl wynika, że Ćwięka został zatrzymany przez policję w Warszawie i jest do dyspozycji Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów. Nie postawiono mu na razie zarzutów, dopiero w sobotę będą przeprowadzane z nim czynności. 

Prok. Szymon Banna, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie potwierdza nam, że Ćwięka jest zatrzymany. Nieoficjalnie, w kilku źródłach, ustaliliśmy, że dowody nie pozostawiają wątpliwości, że wspomniany wpis został zamieszczony z jego telefonu komórkowego. 

Próbowaliśmy skontaktować się z Jackiem Ć., ale jego telefon jest wyłączony. 

Kim jest Jacek Ćwięka?

Jacek Ćwięka w wyborach parlamentarnych kandydował z listy Konfederacji na senatora w okręgu 55 obejmującym powiaty: dębicki, kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski. Zdobył ponad 40 tys. głosów, ale nie uzyskał mandatu.


Ćwięka był działaczem Konfederacji Korony Polskiej założonej przez Grzegorza Brauna. Jak poinformowała rzeczniczka partii Konfederacji Korony Polskiej Marta Czech, w grudniu „od jakiegoś czasu toczyło się postępowanie dyscyplinarne w sprawie Jacka Ćwięki, a 12 lub 13 grudnia miał on zostać usunięty z partii”.

Marcin Dobski

Czytaj także:

Marcin Dobski
Dziennikarz Salon24 Marcin Dobski
Nowości od autora

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka