156 obserwujących
8409 notek
22108k odsłon
3199 odsłon

Poseł Kropiwnicki zasłabł w Sejmie. Groźna scena na sali plenarnej

Poseł Robert Kropiwnicki w Sejmie. Fot. PAP/Paweł Supernak
Poseł Robert Kropiwnicki w Sejmie. Fot. PAP/Paweł Supernak
Wykop Skomentuj145

Robert Kropiwnicki w czasie debaty nad odwołaniem szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego, poczuł się słabo i przewrócił się na ziemię. Na szczęście polityk Koalicji Obywatelskiej wrócił o własnych siłach na salę plenarną. 

Zasłabnięcie Kropiwnickiego

Do groźnie wyglądającego incydentu doszło w czwartek wieczorem, podczas burzliwej dyskusji nad wnioskiem opozycji o odwołanie ze stanowiska koordynatora ds. służb specjalnych. Robert Kropiwnicki w czasie przemówienia próbował napić się wody. Nagle zasłabł i słychać było uderzenie szklanki o ziemię. Prowadzący obrady Ryszard Terlecki zarządził pięciominutową przerwę. 

Na miejsce przybyli natychmiast ratownicy medyczni i udzielili posłowi pomocy. 

Zobacz moment zasłabnięcia posła Koalicji Obywatelskiej (Youtube/Wprost)

Kropiwnicki tłumaczył w mediach, że pracował w Sejmie od rana i był obecny na blisko 20 spotkaniach parlamentarnych, co odbiło się na jego kondycji. - Dziękuję za słowa wsparcia i otuchy, mój stan zdrowia jest dobry, a na pewno lepszy od stanu polskich służb. - Dziękuję za słowa wsparcia i otuchy, mój stan zdrowia jest dobry, a na pewno lepszy od stanu polskich służb - napisał polityk KO. 


Po incydencie z posłem Kropiwnickim politycy opozycji prosili o przerwę w obradach Sejmu. Na to nie zgodziła się Elżbieta Witek, instruowana przez Terleckiego. - Nie słuchaj ich, nie słuchaj - mówił do marszałek. 

- Po zasłabnięciu naszego kolegi poprosiliśmy marszałek Witek o dłuższą przerwę w obradach. Komentarz Ryszarda Terleckiego: "Nie słuchaj ich!". Taki Sejm. Pozostawiam Waszej ocenie - relacjonował poseł KO Wojciech Król. 


Głosowanie nad wotum nieufności dla ministra Mariusza Kamińskiego ostatecznie odbyło się już po północy 14 lutego. PiS obroniło jednego z najważniejszych polityków w rządzie Mateusza Morawieckiego. Za wnioskiem opozycji zagłosowało 216 posłów, natomiast 233 wyraziło sprzeciw. 

GW

Wykop Skomentuj145
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka