147 obserwujących
7445 notek
19499k odsłon
1565 odsłon

Biedroń pytany o adopcję przez pary jednopłciowe: Jak równość, to równość

Kandydat  lewicy na prezydenta RP Robert Biedroń (C) podczas spotkania z wyborcami. Fot. PAP/Paweł Supernak
Kandydat lewicy na prezydenta RP Robert Biedroń (C) podczas spotkania z wyborcami. Fot. PAP/Paweł Supernak
Wykop Skomentuj179

Pary jednopłciowe powinny mieć takie same prawa jak związki różnopłciowe, „jak równość, to równość” – powiedział kandydat Lewicy na prezydenta, europoseł Robert Biedroń, pytany o prawo do adopcji dzieci. 

Na pytanie, czy zgodnie z jego projektem ustawy o związkach partnerskich, para jednopłciowa miałaby prawo do adopcji, Biedroń powiedział we wtorek w radiowej Trójce: „Równe prawa, wszystkie takie same prawa jak w związkach różnej płci. Jak równość, to równość. I w tej kwestii także nie ma co kluczyć, takie dzieci już są, wychowują się”. 

– Uważam, że miarą rozwoju cywilizacyjnego jest także niewykluczanie jakiejkolwiek grupy w naszym kraju, a wiemy – i poczucie społeczne też w tej sprawie się zmienia – że tę kwestię trzeba w końcu raz po ludzku uregulować – mówił. 

Robert Biedroń
Robert Biedroń pytany o adopcję przez pary jednopłciowe odpowiada: "Jak równość, to równość". Fot. PAP/Rafał Guz

Według Biedronia „trzeba cywilizacyjnie zrównywać do tych, którzy już to zrobili”. – Związki partnerskie są w większości krajów UE, Polkom i Polakom już dzisiaj w zdecydowanej większości to nie przeszkadza i trzeba to po prostu po ludzku uregulować raz na zawsze – powiedział. 

Odnosząc się do sugestii prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, który także kandyduje w wyborach prezydenckich – by sprawę związków partnerskich rozstrzygnąć w referendum, Biedroń podkreślił, że „w referendach się nie przyjmuje kwestii dotyczących praw człowieka czy praw o obywatelskich”. 

– Jak ktoś się boi udzielić jednoznacznej wypowiedzi, będzie uciekał w referenda. Dzisiaj sprawa jest jasna: albo mamy związki partnerskie albo nie mamy – powiedział. 

KW

Wykop Skomentuj179
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo