149 obserwujących
7800 notek
20540k odsłon
2948 odsłon

Sławomir Kuleta, działacz LGBT, spalił polską flagę. Będzie zawiadomienie do prokuratury

Sławomir Kuleta opublikował nagranie na w którym podpalił flagę Rzeczypospolitej Polskiej. Fot. YouTube/Slavek Sławomir Kuleta
Sławomir Kuleta opublikował nagranie na w którym podpalił flagę Rzeczypospolitej Polskiej. Fot. YouTube/Slavek Sławomir Kuleta
Wykop Skomentuj160

Sławomir Kuleta opublikował nagranie na którym podpalił flagę Rzeczypospolitej Polskiej. 

To nie pierwszy raz, kiedy dopuścił się takiego czynu - zrobił to wcześniej 28 marca, próbował ją spalić również 5 marca. 

Materiał znalazł się także na Facebooku. Zgłoszono go administracji medium społecznościowego. Odpowiedź brzmiała: „Film nie narusza standardów społeczności”. 


Na nagranie zareagował wicerzecznik Porozumienia, lider Młodej Prawicy Jan Strzeżek. 

„Administrator strony »FLGBT - Forum LGBT« Sławomir Kuleta w dniu święta Flagi spalił ją i pochwalił się tym na Facebooku. W poniedziałek złożę doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa z Art. 137 par. 1 Kodeksu Karnego. Liczę na szybką reakcję prokuratury” - napisał Strzeżek. 

"Trzecie palenie flagi (2 maja 2020) w Święto (Dzień) Flagi Rzeczypospolitej Polskiej". Źródło: YouTube/Slavek Sławomir Kuleta


Zgodnie z Kodeksem karnym, kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. 

Kuleta przedstawia się jako reprezentant organizacji pozarządowej Forum LGBT. Po tym jak Kuleta podpalił flagę 5 marca, od jego prowokacji we wspólnym oświadczeniu odcięło się kilkanaście organizacji działających na rzecz osób LGBT, m.in. Lambda Szczecin, Fundacja Wiara i Tęcza, Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT Tolerado i Instytut Równości. 

KW

Wykop Skomentuj160
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo