158 obserwujących
8494 notki
22341k odsłon
1632 odsłony

W całej Polsce protesty rolnicze. Sprawdź utrudnienia na drogach

Protest rolników w miejscowości Trzebucza (gm. Grębków). czestnicy protestu planują przejazd ciągnikami do DK nr 2, a następnie w kierunku Siedlec. Fot. PAP/Przemysław Piątkowski
Protest rolników w miejscowości Trzebucza (gm. Grębków). czestnicy protestu planują przejazd ciągnikami do DK nr 2, a następnie w kierunku Siedlec. Fot. PAP/Przemysław Piątkowski
Wykop Skomentuj86

W kilkudziesięciu miejscach na drogach w całym kraju występują, lub mogą występować utrudnienia w ruchu w związku z organizowanym w środę protestem rolników.  

Po drogach poruszają się kolumny ciągników rolniczych, w niektórych miejscach protestujący blokują przejazd. 

Ogólnopolski protest rolników od środowego przedpołudnia organizuje Agrounia. Akcja protestacyjna skierowana jest przeciwko ustawie „Piątka dla zwierząt”. Organizatorzy zapowiadają, że w całym kraju podobne protesty mogą być organizowane w środę w ok. 100 miejscach. 

Na Mazowszu na przykład spowolniony jest ruch samochodowy na drodze krajowej nr 7 w okolicach Mławy. Od strony Nidzicy, Glinojecka i Konopek przejeżdżają tamtędy w kolumnach pojazdy rolnicze - poinformowała policja. 

– Ruch na krajowej „siódemce” jest spowolniony, ale płynny, bez większych utrudnień. Jeżeli doszłoby do zablokowania ruchu, będzie wówczas organizować objazdy – powiedziała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska. 

Protest zorganizowano także w okolicach Kałuszyna - ciągniki wyruszyły do ronda w Iganiach pod Siedlcami, a następnie mają wracać. 

Utrudnienia występują także w Wielkopolsce, m.in. na drogach krajowych nr 11 i 22, między miejscowościami Jastrowie a Podgaje. Jak poinformował dyżurny Punktu Informacji Drogowej poznańskiego oddziału GDDKiA, pojazdy poruszają się z niewielką prędkością. W proteście bierze udział ok. 20 ciągników rolniczych i 20 aut osobowych. 

W związku z protestem rolników, utrudnienia są także na drodze krajowej nr 32, na odcinku między miejscowościami Żodyń a Grodzisk Wlkp. W proteście na drodze bierze tam udział 50 ciągników rolniczych z przyczepami. Zablokowane jest również rondo im. Dmowskiego w Turku, w ciągu drogi krajowej nr 72. 

protest rolników
 W kilkudziesięciu miejscach na drogach w całym kraju występują, lub mogą występować utrudnienia w ruchu w związku z organizowanym w środę protestem rolników.  Fot. PAP/Przemysław Piątkowski

W woj. wielkopolskim utrudnienia spotkać można też w Gostyniu oraz na odcinkach Krzemieniewo-Gostyń i Dolsk-Rawicz, gdzie kolumna 70 ciągników porusza się m.in. drogami wojewódzkimi i drogą krajową nr 12. 

W Małopolsce protestujący rolnicy wyjechali ciągnikami i samochodami na ruchliwe drogi w zachodniej części regionu. Tamtejszy koordynator Agrounii Michał Wybituła poinformował, że w akcji uczestniczy ok. 100 pojazdów. Rolnicy jadący z różnych kierunków docierają do Oświęcimia, skąd ruszą w kolumnie krajową 44 w kierunku Zatoru, a następnie wrócą do miejsca, z którego wyjechali. 

Rzecznik małopolskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka poinformowała, że dwie kolumny podążają z Zatoru (dk 44) i Kęt (dw 948) w kierunku Oświęcimia. Jadą z prędkością 30-40 km na godz. 

Na Podkarpaciu kilkanaście traktorów wyjechało w Jarosławiu przed godz. 10 na drogę woj. w kierunku Szówska. Ciągniki jadą wzdłuż drogi, jeden za drugim. Jak przekazała oficer prasowy jarosławskiej policji asp. szt. Anna Długosz, ruch na drodze odbywa się w miarę normalnie. Jeden z protestujących rolników powiedział PAP, że do traktorów, które wyjechały z Jarosławia, od Zapałowa dołączyło 25 kolejnych ciągników. 

Podobny protest odbywa się w Dębicy, gdzie na drogę woj. w kierunku Mielca rolnicy wyjechali traktorami. Oficer prasowy dębickiej policji st.asp. Jacek Bator powiedział, że zebrało się około 30 traktorów. Kolejny protest odbywa się w okolicach Jasła. Tam z Nowego Żmigrodu wyjechało na drogę kilka traktorów. 

W woj. kujawsko-pomorskim kolumna traktorów ruszyła ze stacji paliw w miejscowości Żygląd (powiat chełmiński) i jedzie drogą krajową nr 91 w kierunku Stolna. Dk 91 łączy Toruń z Gdańskiem. Rolnicy ze Stolna pojadą do Kończewic i wrócą na stację benzynową w Żyglądzie. 

Protest odbywa się także na drodze krajowe nr 15 w Lipnicy na odcinku drogi pomiędzy Toruniem i Brodnicą. Tam rolnicy jeżdżą po rondzie. Kierowcy powinni spodziewać się utrudnień także na dk 91 w miejscowości Nowe (powiat świecki). Łącznie w regionie rolnicy zamierzają protestować na mniej i bardzie uczęszczanych trasach - w kilkunastu punktach. 

W woj. lubelskim kilkanaście ciągników blokuje wjazd na jedno ze skrzyżowań dróg w Łukowie. Zablokowane jest skrzyżowanie dróg: krajowej nr 63 (Siedlce - Radzyń Podlaski) oraz wojewódzkiej 806 (Łuków - Międzyrzec Podlaski). – Wyznaczono objazdy ulicami Łukowa. Policjanci kierują ruchem, wskazują drogi objazdu – powiedział oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łukowie Marcin Józwik. 

Także w Lubuskiem z powodu protestu występują utrudnienia w ruchu na dk nr 22 w rejonie Gorzowa Wlkp. Jest on spowolniony przez kolumnę ciągników rolniczych, która przemieszcza się tam i z powrotem na odcinku kilku kilometrów. 

Wykop Skomentuj86
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo