164 obserwujących
8959 notek
23704k odsłony
2421 odsłon

Lempart u Olejnik idzie w zaparte: Niczego takiego nie powiedziałam. Chodzi o policję

Marta Lempart. fot. PAP
Marta Lempart. fot. PAP
Wykop Skomentuj126

Liderka Strajku Kobiet była gościem Moniki Olejnik na antenie TVN24. Podczas rozmowy padło pytanie o skandaliczne słowa, które Lempart wypowiedziała na jednym z protestów.

- Macie postępować zgodnie z prawem i odmawiać wykonania rozkazów tego gnoja Kaczyńskiego (…). Znajdzie się jeden odważny w tej groźnej formacji, co ma broń? – krzyczała do policjantów jedna z liderek proaborcyjnych strajków Marta Lempart podczas sobotniego Strajku Kobiet w Warszawie. Chociaż jej słowa zostały zarejestrowane na nagraniu, wyparła się ich w poniedziałkowym wydaniu programu "Kropka nad i” w TVN24.

Prowadząca program Monika Olejnik poprosiła Lempart o komentarz do tych słów. – O co tutaj chodziło? – zastanawiała się dziennikarka. Lempart stwierdziła wówczas, że "na pewno niczego takiego nie powiedziała”. Dopytywana przez Olejnik, czy wspominała o broni, zaprzeczyła.

Lempart przekonywała, że tak naprawdę jej słowa brzmiały: – Czy znajdzie się jeden odważny policjant w całej Polsce, który powie, że "chciałbym, żeby policja była państwowa, a nie partyjna”? Pytanie takie, czy się znajdzie jeden odważny.

Dalej stwierdziła, że nie znalazł się ani jeden odważny, który powiedziałby: „tych rozkazów nie należy wykonywać, tych rozkazów należy odmawiać”. – Czyli wygląda na to, że najodważniejsze w Polsce są nastolatki, kobiety, młodzież i osoby wychodzące na ulice, nie policjanci. I to jest dla mnie osobiście bardzo przykre, że nie znalazł się ani jeden odważny, który powiedziałby głośno to, o czym ja mówię – oceniła.

Po przedstawieniu przez Lempart takiej wersji wydarzeń, dziennikarka przeszła do kolejnego wątku. Liderka protestów zaprzeczyła również w programie, aby opluła jednego z policjantów.

O tym, że słowa o broni padły, świadczy jednak dostępne w sieci nagranie z udziałem Lempart.


KJ


Wykop Skomentuj126
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo