Andrzej Duda w Zakopanem. Przedsiębiorcy chcieli wręczyć mu "ciupagi hańby"

Prezydent Andrzej Duda. fot.PAP/Łukasz Gągulski
Prezydent Andrzej Duda. fot.PAP/Łukasz Gągulski

Prezydent Andrzej Duda zainaugurował w Zakopanem VII edycję charytatywnych zawodów w narciarstwie alpejskim "12H Slalom Maraton Zakopane 2021".

Zakopiańscy przedsiębiorcy próbowali wręczyć Andrzejowi Dudzie dwie "ciupagi hańby" - symbolizujące zniszczone biznesy przedsiębiorców objęte lockdownem. Na jednej ciupadze znalazł się cytat z kampanii prezydenckiej: "Polityka dla Godności, dla Rodziny, dla Polski", a na drugiej "tymczasem bankructwa, bezrobocie, ubóstwo, upadek przedsiębiorstw, brak realnej pomocy, kłamstwa medialne, mydlenie oczu".

Przedsiębiorcy czekali na prezydenta na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem, gdzie wcześnie rano rozpoczęły się VII charytatywne zawody w narciarstwie alpejskim 12H Slalom Maraton. Prezydent wspiera wydarzenie, którego celem jest zbiórka funduszy na rehabilitację osób niepełnosprawnych.


Kiedy Andrzej Duda zjeżdżał na nartach, przedsiębiorcy zostali wyproszeni z terenu ośrodka.

- To przykre, że uciekł przed nami jak premier Morawiecki przed rolnikami. Nie ściągaliśmy tu większej grupy protestujących, aby nie tworzyć zamieszania, by nie przeszkadzać w wydarzeniu. Liczyliśmy na spokojną rozmowę - mówi jeden z przedsiębiorców serwisowi wp.pl.

Protestujący nawiązał do incydentu podczas otwarcia obwodnicy Wrześni z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Policja i SOP w ostatniej chwili powstrzymała rolników ze związku AgroUnia, którzy chcieli doskoczyć do premiera.

Charytatywne zawody z udziałem głowy państwa odbywają się w Zakopanem co roku.

Pomysłodawczynią narciarskiego maratonu jest olimpijka i wielokrotna mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim, prezes fundacji Handicap Małgorzata Tlałka-Długosz. Podczas trwającego 12 godzin narciarskiego maratonu, czołowi polscy narciarze wraz z podopiecznymi fundacji bez przerwy pokonują slalom, chcąc w tym czasie zjechać jak najwięcej razy. Każdy przejechany kilometr oznacza więcej pieniędzy na działalność fundacji Handicap Zakopane.

W ubiegłym roku narciarze, na czele z prezydentem, przejechali blisko 700 km. Fundacja Handicap Zakopane jest organizacją pozarządową, której celem jest organizacja i promowanie kultury fizycznej, sportu, narciarstwa, szczególnie wśród osób czasowo lub trwale niepełnosprawnych oraz integracja sportowców o zróżnicowanych możliwościach psycho-fizycznych.

KJ


Lubię to! Skomentuj111 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka