168 obserwujących
9812 notek
25229k odsłon
  1367   1

Smoleński „Strajk Przedsiębiorców”. Policja przedstawiła dane

Protest z udziałem m.in Obywateli RP i Strajku Przedsiębiorców w okolicy pl. Piłsudskiego w Warszawie podczas obchodów 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Fot. PAP/Andrzej Lange
Protest z udziałem m.in Obywateli RP i Strajku Przedsiębiorców w okolicy pl. Piłsudskiego w Warszawie podczas obchodów 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Fot. PAP/Andrzej Lange

W związku z sobotnim protestem, do którego doszło obok pl. Piłsudskiego, wylegitymowano 295 osób. 11 osób zostało zatrzymanych, na 19 nałożono mandaty karne; do sądu zostaną skierowane 193 wnioski o ukaranie - przekazał w niedzielę rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

W trakcie wczorajszych zabezpieczeń policjanci zatrzymali 11 osób. wśród zatrzymanych były osoby naruszające nietykalność cielesną policjantów. Ponadto jedna z osób była poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności. – Wśród zatrzymanych jest również osoba posiadająca narkotyki. Po wykonaniu czynności osoby zostały zwolnione – podał nadkomisarz Marczak.

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji dodał, że w sobotę wylegitymowano łącznie 295 osób. – Do sądu zostaną skierowane 193 wnioski o ukaranie, nałożono także 19 mandatów karnych. Ponadto do sanepidu trafi ponad sto informacji o naruszeniu obowiązujących obostrzeń. W przypadku agresji wobec policjantów reakcja funkcjonariuszy była zdecydowana. W indywidualnych przypadkach używano środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej, kajdanek i pałki służbowej – poinformował.

Strajk Przedsiębiorców, Warszawa, katastrofa smoleńska, Salon24
"Strajk Przedsiębiorców" - 10 kwietnia 2021 r. w Warszawie. Fot. PAP/Andrzej Lange

W sobotę przed uroczystościami związanymi z 11. rocznicą katastrofy smoleńskiej w Warszawie w Parku Saskim obok placu Piłsudskiego pojawiło się kilkadziesiąt osób z flagami „trajku Przedsiębiorców”. Podczas protestu wybuchło parę petard. Na miejscu pojawiły się znaczne siły policji, która otoczyła protestujących.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154, wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

KW

Lubię to! Skomentuj47 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo