Kolejny szczyt NATO odbędzie się w Brukseli. Padła data

Jens Stoltenberg z uczestnikami szczytu NATO. fot. Flickr
Jens Stoltenberg z uczestnikami szczytu NATO. fot. Flickr

Kolejny szczyt NATO z udziałem przywódców państw członkowskich odbędzie się 14 czerwca 2021 roku w Brukseli - poinformował sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg.

"Z przyjemnością informuję, że kolejny szczyt przywódców NATO odbędzie się 14 czerwca 2021 roku w Brukseli. Mamy konkretny i wybiegający w przyszłość program wzmocnienia naszego Sojuszu i sprostania wyzwaniom dnia dzisiejszego i jutra. # NATO2030" - napisał na Twitterze Stoltenberg."Jest to wyjątkowa okazja, aby wzmocnić NATO jako trwałe ucieleśnienie więzi między Europą a Ameryką Północną. Podejmiemy decyzje w sprawie naszej istotnej i perspektywicznej agendy NATO 2030, aby stawić czoła wyzwaniom dnia dzisiejszego i jutra: agresywnym działaniom Rosji, zagrożeniu terroryzmem, cyberatakom, pojawiającym się przełomowym technologiom, wpływowi zmian klimatycznych na bezpieczeństwo oraz rozwojowi Chin" - dodał.

Jak przypomniał Stoltenberg, Belgia była członkiem założycielem NATO w 1949 roku i jest siedzibą Kwatery Głównej od ponad 50 lat.

KJ

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka