Ogromny pożar w Londynie. Płonie 19-piętrowy wieżowiec, w którym znajdują się ludzie

Pożar w 19-piętrowym bloku mieszkalnym w Poplar we wschodnim Londynie /Fire Brigade London /Twitter
Pożar w 19-piętrowym bloku mieszkalnym w Poplar we wschodnim Londynie /Fire Brigade London /Twitter

Ponad 125 strażaków walczy z pożarem w 19-piętrowym bloku mieszkalnym w Poplar we wschodnim Londynie. Ogień jest na ósmym, dziewiątym i dziesiątym piętrze budynku - poinformowała londyńska straż pożarna.

Londyńska Straż Pożarna została po raz pierwszy wezwana o 8:55 lokalnego czasu, czyli 9:55 czasu polskiego. Na miejsce ściągnięto zastępy z dzielnic Poplar, Millwall, Shadwell, Plaistow, Whitechapel i okolic. Przyczyna wybuchu pożaru nie jest w tej chwili znana.

Na razie nie ma informacji o ewentualnych ofiarach, choć służby medyczne informują o udzielaniu pomocy pewnej liczbie osób.W gaszeniu pożaru w dzielnicy Poplar bierze udział 125 strażaków. Płoną 8., 9. i 10. piętro 19-piętrowego bloku.

Grenfell Tower - najpoważniejszy pożar we współczesnej historii Wielkiej Brytanii

Pożar Grenfell Tower był najpoważniejszym pożarem w budynku mieszkalnym we współczesnej historii Wielkiej Brytanii. 14 czerwca 2017 roku zginęły 72 osoby.

Zbudowany w 1974 roku 24-piętrowy wieżowiec Grenfell Tower, w którym znajdowało się 127 w większości socjalnych mieszkań, zapalił się krótko przed godz. 1 w nocy czasu lokalnego 14 czerwca. Policja potwierdziła, że badania wykazały, iż izolacje i materiały użyte na elewacji bloku nie odpowiadały normom i przyczyniły się do rozprzestrzenienia się ognia.

KJ
Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka