PKP IC będzie szybciej. Przewoźnik ogłosił specjalny wakacyjny rozkład

Actuell37, CC BY 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/4.0>, via Wikimedia Commons
Actuell37, CC BY 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/4.0>, via Wikimedia Commons
PKP Intercity rusza z nowym wakacyjnym rozkładem jazdy. Pociągi już niedługo będą jeździć szybciej i częściej.

PKP Intercity zwiększy liczbę połączeń

PKP Intercity wprowadzi od 13 czerwca nowy rozkład jazdy, który będzie ważny również w wakacje. Liczba połączeń zwiększy się - zostaną uruchomione nowe pociągi i zwiększy się liczba połączeń. Przewoźnik ma również zamiar zwiększyć liczbę składów pociągów, które kursują na najpopularniejszych trasach. Na mapie stacji PKP pojawią się również nowe miejscowości.

W te wakacje liczba uruchamianych przez PKP IC pociągów wzrośnie. Będzie ich o 16 więcej niż w poprzednie wakacje - łącznie 426. Oznacza to, że przewoźnik wraca do poziomu sprzed pandemii, kiedy to po torach poruszało się 425 pociągów.

"W najbliższych latach polska kolej ma ambicję stać środkiem transportu pierwszego wyboru dla jak największej liczby podróżnych w Polsce. Patrząc na rozwój pandemii, wierzymy w to, że najgorsze już za nami i te wakacje będą pierwszym dużym krokiem w odbudowie rynkowej pozycji przewozów kolejowych" - wyznał Andrzej Bittel, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

"Tegoroczna letnia oferta PKP Intercity została przygotowana z myślą o zapewnieniu jak najciekawszych możliwości wakacyjnych wyjazdów zarówno na dłuższy wypoczynek do turystycznych ośrodków, jak i krótsze podróże do większych miast" - dodał.

Zobacz także:

PKP IC pojedzie szybciej

W wakacyjnym rozkładzie PKP Intercity będzie więcej połączeń na kilku popularnych trasach. Wrocław i Poznań połączy 15 par pociągów, podczas gdy rok temu było ich 10. Podróż PKP ma też być bardziej komfortowa, ponieważ już ponad 13 z 15 połączeń jest w kategorii InterCity (IC).

Dzięki nowemu rozkładowi jazdy podróż będzie szybsza - czas przejazdu pomiędzy stolicami Wielkopolski i Dolnego Śląska skróci się o niemal 40 minut (z 2 godzin i 18 minut do 1 godziny 40 minut).

Zwiększy się również liczba pociągów na trasie Warszawa - Lublin, gdzie będzie również więcej połączeń IC. Najszybszy pociąg ma pokonywać odległość między dwoma miastami o 23 minuty szybciej niż rok temu - w 2 godziny i 9 minut.

Zmiany szykują się również na trasie Kraków - Katowice - Wrocław. Tu spora różnica, ponieważ Kraków i Katowice połączy 18 par pociągów, podczas gdy rok temu było ich 6, a 13 z nich pojedzie w kategorii IC.

W te wakacje najszybszy pociąg pokona trasę między miastami w 53 minuty (rok temu najszybszy miał o 44 minuty dłuższy czas przejazdu).

Liczba połączeń pomiędzy Krakowem a Wrocławiem będzie dwukrotnie wyższa niż w ubiegłym roku i wyniesie 14. Najszybszym pociągiem dojedziemy o 31 minut szybciej - w 2 godziny i 53 minuty.

To samo czeka pociągi na trasie Wrocław - Katowice. Ich liczba wzrośnie z 10 do 18, a czas przejazdu najszybszego składu skróci się z 2 godzin i 13 minut do 1 godziny i 50 minut.

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka