Apple szuka speca od kryptowalut. Kolejny gigant podejmuje realne kroki

Apple Home
Apple Home
Apple nie chce już dłużej czekać. W tej sytuacji stanie w miejscu to cofanie się, ponieważ wszyscy znaczący gracze podejmują coraz bardziej stanowcze działania, podbijając coraz agresywniej rynek kryptowalut.

Praca w Apple

Apple to kolejna wielka firma, która zaczyna się interesować rynkiem kryptowalut. Po tym jak Golden Sachs uznał potencjał inwestycyjny Bitcoina, przyszła kolej na giganta z Cupertino.

Apple zdecydował się zamieścić ofertę pracy na stanowisku menadżera ds. Rozwoju biznesu z doświadczeniem w sektorze kryptowalut. Nowy pracownik musi mieć co najmniej dziesięcioletnie doświadczenie w branży i ponad sześcioletnie doświadczenie w rozwijaniu biznesu w firmie zajmującej się świadczeniem usług finansowych.

Mimo że w ofercie pracy Apple nie pada słowo "kryptowaluta" czy "Bitcoin", można ze sporym prawdopodobieństwem założyć, że gigant chce wejść właśnie w ten rynek.

„Poszukujemy sprawdzonego specjalisty w zakresie globalnych alternatywnych i pojawiających się rozwiązań płatniczych” - pisze Apple w ofercie pracy.

Zobacz także:

Przymiarki do Bitcoina

Nie jest to pierwszy raz, kiedy firma wykazuje zainteresowanie rynkiem kryptowalut. W 2019 roku wiceprezes Apple Pay Jennifer Bailey oznajmiła, że Apple aktywnie prowadzi research w zakresie potencjału kryptowalut.

Kryptowaluty w bieżącym roku zyskały wielką popularność i duży wzrost zainteresowania, między innymi dlatego, że Elon Musk przekazał, że Tesla będzie akceptować transakcje Bitcoinem. Mimo że filantrop wycofał się już z tej decyzji, fakt zainteresowania przyjęcia Bitcoina jako środka płatniczego nie pozostało bez wpływu na inne firmy, które dostrzegły dzięki temu, że rynek kryptowalut zaczyna rosnąć w siłę i nie powinni się go bagatelizować.

Duże znaczenie miał również fakt, że wiodący dostawcy usług płatniczych, tacy jak PayPal, MasterCard i Visa również dostrzegli potencjał kryptowalut i otworzyli nowe oddziały.

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka