Warmińsko-mazurskie: Wjechał pod pociąg na przejeździe. Trzy osoby nie żyją

Tragedia na niestrzeżonym przejeździe w Martianach, zdjęcie ilustracyjne.
Tragedia na niestrzeżonym przejeździe w Martianach, zdjęcie ilustracyjne.
Kierowca wjechał wjechał pod pociąg relacji Białystok - Gdynia Główna na niestrzeżonym przejeździe w Martianach między Giżyckiem a Kętrzynem. Trzy osoby nie żyją, a czwarta - dziecko - walczy o życie.

Co się stało na przejeździe

Do wypadku doszło około godz. 16.00.  Według wstępnych ustaleń policji, kierujący oplem vectra, jadąc drogą gminną nie zachował ostrożności podczas przejeżdżania przez niestrzeżony przejazd kolejowy i wjechał pod pociąg relacji Białystok - Gdynia Główna. Na miejscu zginęło trzech dorosłych mężczyzn, którzy podróżowali tym autem: 21-letni kierowca oraz pasażerowie w wieku 43 i 23 lat.

Czwarta osoba z tego auta, kilkunastoletni chłopiec, przeżył, ale jest w ciężkim stanie. To mieszkańcy Kętrzyna i okolic.


Przeżył 11-letni chłopiec

Ratownicy wydobyli z samochodu 11-letniego chłopca, któremu podczas reanimacji udało się przywrócić funkcje życiowe. Na miejsce przyleciał helikopter LPR i zabrał go do szpitala w Olsztynie

Przed przekazaniem załodze śmigłowca chłopiec został zabezpieczony na miejscu przez zespół ratownictwa medycznego. - Dziecko zostało podłączone do respiratora wspomagającego oddychanie - wyjaśnił zastępca komendanta kętrzyńskiej straży pożarnej kpt. Kamil Golon.

- Chłopiec żyje, był operowany w nocy. Nadal pozostaje w stanie bardzo ciężkim po urazie wielonarządowym. Jest na oddziale intensywnej terapii - powiedział w niedzielę rzecznik Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego Grzegorz Adamowicz.

Pociągiem jechało 55 podróżnych plus obsługa, nikomu nic się nie stało.

Na miejscu wypadku pracują policjanci pod nadzorem prokuratora. Okoliczności tragicznego zdarzenia będzie ustalała komisja kolejowa.

Opóźnienia pociągów

- Na przejeździe był ustawiony znak stop, co oznacza, że każdy kierowca powinien się zatrzymać i dopiero - upewniwszy się, że pociąg nie jedzie - przejechać dalej - przekazał PAP rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec. Poinformował również, że w związku z wypadkiem w Martianach Przewozy Regionalne i PKP Intercity wprowadziły komunikację zastępczą.

Po tym wypadku występowały opóźnienia w ruchu pociągów. Wyłączono ruch na szlaku kolejowym między Kętrzynem a Sterławkami.


Czytaj także:

ja

Lubię to! Skomentuj19 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości