Politycy z życzeniami na Dzień Dziecka. "Żeby ponury rok już się nie powtórzył"

Rafał Trzaskowski z rodziną. Fot. Twitter/Rafał Trzaskowski
Rafał Trzaskowski z rodziną. Fot. Twitter/Rafał Trzaskowski
Para prezydencka, ministrowie rządu Zjednoczonej Prawicy, Rafał Trzaskowski i Szymon Hołownia złożyli życzenia z okazji Dnia Dziecka.

Morawiecki przepytany przez dzieci

"To była chyba najtrudniejsza sesja Q&A w moim życiu, ale jakoś sobie poradziłem z trudnymi pytaniami dzieci ze szkoły podstawowej w Bielisze koło Radomia" - napisał premier na Facebooku po tym spotkaniu.

Dzieci zadawały mu przeróżne pytania. Jeden z chłopców zapytał, czy premier gra w piłkę nożną. "Gram w piłkę nożną. Bardzo lubię grać w piłkę nożną. Gram zwykle z moimi maluchami, bo mam dzieci w wieku 9,10 lat" - odpowiedział Morawiecki. Dodał, że lubi też oglądać mecze. Premier pytał też dzieci, czy znają jakiegoś polskiego piłkarza. Dzieci odpowiadały, że Roberta Lewandowskiego, ale też pojawiła się odpowiedź Ronaldo. "Chciałbym, żeby Ronaldo był polski, ale na razie Ronaldo jest portugalskim piłkarzem" - odparł żartobliwie szef rządu.

Inne pytanie też dotyczyło sportu. Jedna z uczennic zapytała jaką dyscyplinę sportu lubi premier. "Najbardziej lubię piłkę nożną i tenis stołowy" - powiedział premier. Dodał, że tenis stołowy polubił kiedy był w wieku uczniów.

Kolejna uczennica zapytał szefa rządu, ile ma dzieci. Premier odpowiedział, że czwórkę - dwójkę nieco starszych niż dzieci z tej szkoły i dwójkę, które są już dorosłe. Pytany, czy lubi jeździć na rowerze, odparł, że bardzo to lubi. "To jest zdrowe zajęcie. Będziemy robić wszystko, żeby w Polsce było jak najwięcej ścieżek rowerowych" - dodał.

Jeszcze inny chłopiec, był ciekawy, czy premier był grzeczny w szkole. "To jest bardzo trudne pytanie. Muszę wam powiedzieć, że nie za bardzo" - powiedział Morawiecki. Kolejny uczeń zapytał, czy może sprawić, żeby wakacje były dłuższe. Tutaj Morawiecki przypomniał, że wakacje to już ponad dwa miesiące, są jeszcze ferie i różne święta jak Boże Narodzenie, ale sporo dzieci odpowiedziało, że chciałoby, żeby mimo to wakacje były dłuższe.

Szef rządu opowiedział również co lubi jeść. "Najbardziej takie tradycyjne polskie potrawy: pierogi ruskie, placki ziemniaczane, ziemniaki z kwaśnym mlekiem" - odparł. Dodał, że bardzo też lubi świeży chleb z masłem. Powiedział też dzieciom, że nie ma aktualnie żadnych zwierząt, ale jak był dzieckiem miał koty i psy.

Dzieci zadawały też nieco trudniejsze pytania, jak to dotyczące tego jak się rządzi Polską. "Tutaj musiałbym wam opowiadać trochę dłużej, ale spróbuję to tak krótko ująć. W takich momentach jak ten, kiedy jestem z wami, a dzisiaj staramy się uczyć o bezpieczeństwie ruchu drogowego, żeby dzieci bezpiecznie przechodziły przez ulicę; to też jest część rządzenia" - wyjaśnił. Jak podkreślił, dla niego jest to najważniejsza część rządzenia, aby dzieci były bezpieczne. "Jest dużo innych spraw - niektóre są cięższe, trudniejsze, inne są bardziej łatwe. Jak to w życiu" - dodał.


Andrzej Duda złożył dzieciom życzenia. W komentarzach wrze

- Drogie dzieci, dziś wasze święto. Ten dzień niesie wam wiele radości i uśmiechu, a nam, dorosłym, przypomina własne dzieciństwo - przekazał prezydent Andrzej Duda. 

- Życzymy wam szczęścia i spełnienia marzeń. Wielu serdecznych przyjaciół oraz koleżanek i kolegów. Dobrej zabawy z rówieśnikami, ale też sukcesów w nauce, sporcie i innych dziedzinach, które lubicie - mówiła Agata Kornhauser-Duda. - Miejcie ambitne plany i bądźcie im wierni. - Wierzcie w swoje siły, ale też nie obawiajcie się prosić o pomoc i radę dorosłych - dodała. 

- Kiedyś, świat znajdzie się w rękach waszych. Ufamy, że uczynicie go jeszcze lepszym - stwierdził prezydent. 

Na życzenia zareagował m.in. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny: "Kiedy świat znajdzie się w naszych rękach, to nie będzie już czego zbierać. Kryzys klimatyczny zabiera nasze marzenia, a Pan to olewa. Tu i teraz".


"- Zbyt oficjalny ubiór jak na Dzień Dziecka i recytowany tekst. - Gdzie są dzieci? - Zamiast czytania z promptera dobrze byłoby coś przygotować swojego i wypowiedzieć to swoimi słowami. To wygląda i brzmi nieautentycznie. - za trudny i za długi tekst. - humor? Do poprawy." - napisał inny użytkownik.

Politycy z życzeniami dla dzieci

Życzenia wszystkich dzieciom z okazji Dnia Dziecka złożył minister edukacji Przemysław Czarnek. - Niech otaczający świat będzie dla Was niewyczerpanym źródłem inspiracji i dobrych pomysłów. Życzę żebyście wzrastali w miłości i zrozumieniu, a czas dorastania był dla Was szczęśliwy i radosny - stwierdził. 

- Życzę wszystkim dzieciom i ich rodzinom wiele radości, bezpiecznego, pełnego miłości domu. Zapewniam, że rząd Zjednoczonej Prawicy nadal będzie dba o Waszą szczęśliwą przyszłość - zapewnił szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. 

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski życzył dzieciom, by nie powtórzył się rok z obostrzeniami w pandemii koronawirusa - przypomnijmy, że dopiero w maju uczniowie wrócili do szkół, a od wybuchu zarazy edukacja przeniosła się z placówek edukacyjnych do domów. 

- Jak najwięcej uśmiechu i radości. Ciekawości świata. Najlepszych przygód i wspaniałych przyjaźni. I żeby tak ponury rok jak ten miniony już Wam się nie powtórzył. Tego i wiele więcej życzę wszystkim dzieciom - a w pierwszej kolejności oczywiście Oli i Stasiowi - napisał Trzaskowski. 

- Kieruję życzenia do dzieci, naszych ukochanych dzieciaków. Czego można im życzyć? By nie 2050, ale znacznie wcześniej stworzyć świat bezpiecznym i troskliwym, by budować szczęście i rozwój - powiedział Szymon Hołownia, lider Polski 2050. 

Przeczytaj:


GW

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura