Polski rekord dziennych szczepień. Tego mało kto się spodziewał

Akcja szczepień na COVID-19 trwa. Fot. PAP/Andrzej Grygiel
Akcja szczepień na COVID-19 trwa. Fot. PAP/Andrzej Grygiel
Wczoraj wykonano łącznie 620 tys. szczepień na koronawirusa obiema dawkami preparatów. To również efekt wykorzystania grupy szczepionek Pfizera, która w liczbie 1,2 mln dotarła do Polski pod koniec maja.

- Wczoraj wykonaliśmy ponad 620 tysięcy szczepień - to absolutny rekord i dowód, że system uzyskał zakładaną wydajność. W czerwcu do Polski dojedzie kolejne 15 mln szczepionek. Teraz dla nas wszystkich najważniejsze zadanie i wyzwanie - przekonywać i szczepić! - ogłosił szef KPRM Michał Dworczyk, odpowiedzialny za Narodowy Program Szczepień. 

- Done - po raz pierwszy - jestem w grupie tych 620 tysięcy z wczoraj - pokazał urzędnik resortu finansów Paweł Bułgaryn. 

- Byłem sceptyczny, czy uda nam się osiągnąć taką skalę szczepień. Namawiajcie znajomych, którzy się wahają. Dzisiaj tylko 500 nowych przypadków! - napisał szef "Weszło" Krzysztof Stanowski. 

Okazuje się, że w liczbie dobowo wykonanych szczepień w środę przegoniliśmy Wielką Brytanię - zauważył Jakub Krupa, brytyjski korespondent. 

Do tej pory udział w programie szczepień przeciwko koronawirusowi wzięło 21 174 546 obywateli. Jedną dawkę otrzymało 14 145 161 osób. Już 7 700 322 jest w pełni zaszczepionych dwoma dawkami lub jedną Johnson&Johnson. 

Przeczytaj:


GW

Lubię to! Skomentuj122 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości