Cisza wyborcza w Salonie24

Przed niedzielnymi wyborami w Rzeszowie obowiązuje cisza wyborcza.
Przed niedzielnymi wyborami w Rzeszowie obowiązuje cisza wyborcza.
Od północy obowiązuje cisza wyborcza, która potrwa do 13 czerwca do godziny 21, gdy poznamy wstępne wyniki wyborów samorządowych w Rzeszowie.

Podczas ciszy wyborczej najnowsze notki nie będą widoczne na dole strony głównej Salon24, ani na podstronie Najnowsze notki. Możecie Państwo nadal publikować swoje teksty na blogach, a my będziemy je widzieć w naszym systemie zarzadzania treścią. Jak zawsze, najciekawsze będą promowane na stronach portalu.

Jednak notki, które dotyczą wyborów na prezydenta Rzeszowa i agitują za jednym z kandydatów, zgodnie z prawem, nie mogą być publikowane. Za złamanie zakazu grożą kary. Odpowiedzialność ponoszą autorzy oraz my jako administrator serwisu. Dlatego na czas obowiązywania ciszy wyborczej wyłączamy widoczność najnowszych notek. 

W polskim systemie wyborczym cisza wyborcza obowiązuje na 24 godziny przed dniem głosowania. Rozpoczyna się dokładnie o północy przed dniem głosowania i trwa aż do zamknięcia wszystkich lokali wyborczych. W tym czasie zabronione jest prowadzenie jakiejkolwiek kampanii wyborczej kandydatów.

Za złamanie ciszy grożą kary grzywny -  od 20 zł do 5 tys. złotych. Podawanie nieoficjalnych wyników sondażowych przed zamknięciem lokali wyborczych może skutkować grzywną od pół miliona złotych do miliona zł. 

Przypominamy też: zakazem objęte są wszelkie wystąpienia polityczne, manifestacje, audycje radiowe i telewizyjne z udziałem kandydatów, publikacje na ich temat, czy naklejanie plakatów.

Zapraszamy do dyskusji ws. wyborów w Rzeszowie w niedzielę po godzinie 21. Będzie gorąco w Salonie24!

GW

Lubię to! Skomentuj75 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka