PiS po porażce w Rzeszowie. Rekonstrukcja rządu wraz z odejściem Kaczyńskiego?

Jarosław Kaczyński, wicepremier i prezes PiS. Fot. PAP/Paweł Supernak
Jarosław Kaczyński, wicepremier i prezes PiS. Fot. PAP/Paweł Supernak
Źródła w PiS twierdzą, że w lipcu nastąpią istotne zmiany w rządzie - informuje wtorkowa "Rzeczpospolita". Niewykluczony jest scenariusz odejścia z gabinetu wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.

Już we wtorek PiS zorganizuje spotkanie wyjazdowe dla parlamentarzystów. Temat? Oficjalnie "Polski Ład" i jego promocja, choć z pewnością pojawi się na tapecie wynik Ewy Leniart w przedterminowych wyborach w Rzeszowie, w których już w I turze wygrał Konrad Fijołek.  

Zobacz:

Fijołek zmiażdżył rywali w Rzeszowie. Oto oficjalne wyniki wyborów

Po wygranej Fijołka. Opozycja w ekstazie, Gowin mocno punktuje PiS

Z kolei w lipcu ma dojść do dużego kongresu partii rządzącej - wszystko wskazuje na pokazanie nowych nazwisk i wzmocnienia roli kobiet w gabinecie Mateusza Morawieckiego. Zdaniem "Rzeczpospolitej", brany pod uwagę jest powrót do rządu Jadwigi Emilewicz. 

- Tym razem w przeciwieństwie do wielu wcześniejszych korekt, chcemy zachować efekt politycznego zaskoczenia - powiedział jeden z polityków PiS gazecie. Jarosław Kaczyński po objęciu urzędu wicepremiera ds. bezpieczeństwa po protestach wokół orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji w ub. roku, zapowiadał, że będzie to jedynie tymczasowa funkcja. Nikt w Zjednoczonej Prawicy nie wie jednak, do kiedy Kaczyński zamierza zarządzać sferą służb i wojska i kto go zastąpi. 

- Teraz trzeba szybko uciekać do przodu i zaskoczyć przeciwników - tak brzmi dewiza polityków PiS po niekorzystnym rezultacie bitwy o Rzeszów. Jak pisze "Rzeczpospolita", nikt w kierownictwie partii nie spodziewał się wielkiego sukcesu, ale zaangażowanie Kaczyńskiego i Morawieckiego miało doprowadzić przynajmniej do drugiej tury i porażki "z honorem". Teraz Zjednoczona Prawica musi wyjść z kolejnymi inicjatywami politycznymi. 

Przeczytaj:

"Kiedy umiera artysta, zaczynają się żniwa" - smutna prawda o Krzysztofie Krawczyku

Duża skala cyberataków na Polskę. Będzie pilne posiedzenie Sejmu w tej sprawie

Terlecki spotkał się z Cichanouską. O czym rozmawiali?

"Dziewczyny z Dubaju". Film Dody miał prywatną premierę. Będzie hit?

Jest oświadczenie Białego Domu po spotkaniu Duda-Biden


GW

Lubię to! Skomentuj64 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka