Ryszard Terlecki nie uważa Donalda Tuska za poważnego przeciwnika. Fot. PAP/Piotr Nowak
Ryszard Terlecki nie uważa Donalda Tuska za poważnego przeciwnika. Fot. PAP/Piotr Nowak

Zjednoczona Prawica o wystąpieniu Tuska. "Niepokoi stan emocjonalny, tupet, żałosne"

Redakcja Redakcja Donald Tusk Obserwuj temat Obserwuj notkę 67
Politycy PiS i koalicji rządzącej ostro krytykują wystąpienie Donalda Tuska w czasie Rady Krajowej PO. Wicepremier Piotr Gliński przyznał nawet, że jest zatroskany stanem emocjonalnym nowego-starego lidera Platformy Obywatelskiej.

Przemówienie byłego premiera było wyraźnie antypisowskie, ale też skierowane w stronę Szymona Hołowni, gdy Donald Tusk krytykował podejście "symetrystów".  

Przeczytaj:

Budka ustąpił z funkcji szefa PO. Kopacz i Arłukowicz - z funkcji wiceszefów

"Tusk, by osiągnąć sukces musi pokonać trzy przeszkody. Będzie ciężko"

Pełniący obowiązki przewodniczącego PO punktował Jarosława Kaczyńskiego i rząd - stwierdził, że politycy obozu władzy cały czas kradną, dorobili się na pandemii, izolują Polskę na arenie międzynarodowej. Zagrzewał też działaczy największej partii opozycyjnej do walki z PiS, która - dla Tuska - staje się politycznym priorytetem. 

Mocne słowa ze strony polityka wzbudziły reakcje w Zjednoczonej Prawicy. - Niepokoi trochę stan emocjonalny p. Tuska, cały czas z nienawiścią i pogardą... Facet, który uciekł z rozkradanej przez mafię VAT-owskie Polski, żeby zarabiać 70 tys. zł miesięcznie, mówi o złodziejstwie i broni samotnych matek... Zawsze miał tupet - napisał na Twitterze minister kultury Piotr Gliński. 

- Jedyna prawdziwa fraza z całego przemówienia to była ta o "ciepłym miejscu" w Brukseli (to pewnie nawiązanie do polityki klimatycznej...). Polacy zapamiętają - podkreślił. 

- Likwidacja 500 plus, podniesienie wieku emerytalnego dla Polaków i natychmiastowy powrót do polityki zgiętego karku. Tak może wyglądać ambitny program p. Tuska na najbliższe 100 dni - komentował wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. 

- Przemówienie Tuska retorycznie nakierowane na ostrą walkę z PiS, a to oznacza rzeczywistą walkę z Polską 2050 o elektorat antypis. Nie dziwi nic - uważa poseł Kamil Bortniczuk. 

Dziś odbywa się kongres PiS - politycy obradują bez udziału mediów. Zapytany Ryszard Terlecki o powrót Tuska, odparł dziennikarzom: "Kto to jest Tusk?". - My się niczego nie obawiamy - zapewnił wicemarszałek Sejmu. - Tusk z pewnością był poważnym konkurentem, ale z naciskiem na był. Dzisiaj już znacznie mniej - podsumował Terlecki. 

Zobacz też: 

Kongres PiS wybierze szefa partii. Jarosław Kaczyński pełni tę funkcję już 18 lat

Tusk: Wracam na 100 proc., żeby wygrać z PiS walkę o przyszłość

Prezes NBP Adam Glapiński dla salon24.pl. "W ciągu 10 lat przegonimy Włochy"


GW


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka