Morawiecki wiceprezesem PiS. To naturalny następca Kaczyńskiego?

Mateusz Morawiecki wiceprezesem PiS. Fot. PAP/Marcin Gadomski
Mateusz Morawiecki wiceprezesem PiS. Fot. PAP/Marcin Gadomski
Premier Mateusz Morawiecki został wybrany wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości podczas Rady Politycznej partii rządzącej.

Sprawdziły się wcześniejsze doniesienia Salonu24. Pisaliśmy niedawno, że "oprócz znaczących zmian strukturalnych w partii, w PiS mówią, że premier Mateusz Morawiecki, który od wielu miesięcy typowany jest na nowego wiceprezesa partii, zostanie nim już po kongresie. Nie powinno to być dużym zaskoczeniem. Ale jak słyszymy w partii spekuluje się również, że w prezydium europosłankę i byłą premier Beatę Szydło mogłaby zastąpić marszałek Sejmu Elżbieta Witek". 

Ważny weekend premiera Morawieckiego

Tusk przyznał, że popełnił błąd. Zostawi 500 plus?

O decyzji Rady Politycznej poinformował Michał Kolanko z "Rzeczpospolitej": - Na Radzie Politycznej PiS Mateusz Morawiecki wybrany wiceprezesem PiS - czytamy.

Morawiecki wiceszefem PiS

Premier Mateusz Morawiecki, b. premier, europosłanka Beata Szydło, europoseł Joachim Brudziński, szef MON Mariusz Błaszczak, szef MSWiA Mariusz Kamiński oraz poseł Antoni Macierewicz zostali w niedzielę wybrani przez Radę Polityczną PiS na wiceprezesów ugrupowania - poinformowało źródło PAP.

Według informacji 300POLITYKI premier Mateusz Morawiecki oraz były szef MSWiA i europoseł Joachim Brudziński otrzymali zdecydowanie więcej głosów niż pozostali kandydaci.

Wybór wiceszefa PiS: jak rozłożyły się głosy?

Na kandydaturę premiera na wiceprezesa PiS głosowało 280 członków Rady Politycznej PiS. Brudziński otrzymał 8 głosów mniej. Szef MON Mariusz Błaszczak zdobył poparcie 253. Była premier Beata Szydło - 250. Szef MSWiA Mariusz Kamiński miał poparcie 226 członków Rady Politycznej. Antoni Macierewicz otrzymał 221 głosów.

W Warszawie obraduje nowa Rada Polityczna PiS, która poza wyborem wiceprezesów, wybrała też Sekretarza Generalnego - został nim Krzysztof Sobolewski, a także dokonała zmian składu Komitetu Politycznego i Komisji Etyki.

Nowa Rada Polityczna PiS została wybrana podczas sobotniego Kongresu ugrupowania, na którym Jarosław Kaczyński został wybrany na prezesa partii na kolejną kadencję.

GW

Czytaj dalej:

Ofensywa Tuska. Kolejne ostre słowa na konferencji prasowej pod adresem PiS

Kaczyński: Atakują nas, ale sami dajemy argumenty. Możemy przegrać wybory

Zakupy w niedzielę w miejscach turystycznych? Poseł PiS zapowiada dokręcenie śruby

Ta ustawa to Armagedon. Dla wszystkich Polaków

Wałęsa dosadnie: Mam 60 tys. złotych emerytury rocznie. Żona pyta o pieniądze

Lubię to! Skomentuj65 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka